Доступність посилання

ТОП новини

Міністри фінансів «Групи семи» у пошуку шляхів подолання фінансової кризи


Будинок Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні

Нью-Йорк – Сьогодні міністри фінансів семи найбагатших демократичних держав, так званої «Групи семи», зустрічаються у Вашингтоні. Ця зустріч відбувається напередодні щорічної наради Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

Мета наради «Групи семи» — це, насамперед, пошуки шляхів подолання фінансової кризи, яка охопила практично весь світ. Ситуація настільки серйозна, що під загрозою опинилася глобальна фінансова система. Банківське кредитування у Сполучених Штатів фактично заморожене, і спроби полегшити цю кризу поки що залишаються марними.

Як відомо, Конгрес ухвалив закон про виділення 700 мільярдів доларів для подолання кризи, але курс цінних паперів на фондовій біржі Нью-Йорка і у столицях фінансових потуг світу продовжує падати. У середу 8-го жовтня на Волл-стріт індустріальний індекс Дау Джонса втратив 678 пунктів.Упродовж тижня цей індекс знизився на 13% і сягнув найнижчого рівня за останні 5 років. За один лише день акції «Дженерал Моторз», найбільшого автобудівника світу, впали на третину. Нічого подібного не було від часів Великої депресії 30-років минулого сторіччя.

Не кращі справи на європейських та азійських біржах

Дедалі частіше там можна почути слово «паніка». Дійшло то того, що міністерство фінансів США, як повідомляє «Нью-Йорк Таймс», зважує нині крок, що досі був нечуваним для американської капіталістичної економіки: уряд може піти на закупівлю частини акцій багатьох банків з метою відновити віру у надійність фінансової системи, розморозити кредитний ринок і стабілізувати ситуацію. Подібні заходи стоятимуть на порядку денному зустрічі міністрів фінансів і керівників центробанків країн «Групи семи» – це Сполучені Штати, Велика Британія, Японія, Франція, Німеччина, Канада, Італія.

Від міжнародних фінансових нарад у Вашингтоні очікують, що процес занепаду вдасться припинити радикальними кроками і криза залишиться позаду. Але це сподівання оптимістів. Реалісти ж розраховують на спільні, погоджені міжнародні заходи, які поступово дадуть позитивний результат.

У щойно опублікованому зверненні лідерів найбільших міжнародних і європейських профспілок, адресованому «Групі семи», зокрема, мовиться: «Наростаючий фінансовий хаос, який загрожує економіці і спричинює різку втрату робочих місць у Сполучених Штатах і нині перетворюється на глобальну рецесію, загрожує робочим місцям у всьому світі, особливо у бідних країнах. Міністри фінансів держав «Групи семи» і керівники центробанків мусять впровадити координовані дії, план стимулювання економіки і дальше скорочення вартості позик».

Лідери профспілок нагадують, що «значна частина фінансової системи оплачується грошима платників податків, тому уряди повинні враховувати інтереси громадськості».

(Нью-Йорк – Київ –Прага)

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG