Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 22:17

Чи потрапить Іван Плющ втретє в спікерське крісло?


Київ – Сьогодні народні депутати України спробують обрати Голову Верховної Ради. Принаймні таку програму-максимум парламенту визначив віце-спікер Микола Томенко. За його словами, програма-мінімум – це обрання Голови до кінця тижня. Фракція НУНС уже висунула на цю посаду Івана Плюща.

Верховна Рада України не працює в пленарному режимі з 20 листопада. Тоді, попри кілька спроб, народні депутати не змогли навіть внести питання про обрання спікера до порядку денного. І от сьогодні, після майже двотижневої роботи в комітетах, парламентарі знову зберуться під куполом.

Серед кандидатур на посаду Голови Верховної Ради називають Володимира Литвина, якого підтримає БЮТ у разі відновлення «Демократичної коаліції» з його блоком і НУНС. Олександра Лавриновича, звичайно, підтримує його рідна Партія регіонів. А вчора на засіданні фракції НУНС на цю посаду Президент України Віктор Ющенко запропонував Івана Плюща, і більшість з цією пропозицією погодилися.

Щоправда, щоб Іван Плющ втрете сів у крісло Голови Верховної Ради, потрібно щоб за нього крім НУНС проголосували або фракція БЮТ, або фракція Партії регіонів.

Регіонал Ярослав Сухий вважає, що питання не в кандидатурі нового Голови Верховної Ради, а у створенні парламентської коаліції: «Претензій до людей, котрі зараз на слуху, немає ніяких. Справа в тому, що немає політичної сили, яка б узяла на себе відповідальність. Спочатку потрібно вирішити питання про політичну відповідальність влади перед народом, тобто про формування коаліції».
Юлія Тимошенко та Іван Плющ виходять із залу парламенту після оголошення про формування коаліції, 29 листопада 2007 р.


БЮТу Плющ не подобається

А от Блок Юлії Тимошенко навряд чи підтримає кандидатуру Івана Плюща на посаду Голови Верховної Ради України. Принаймні за нього не готовий голосувати б'ютівець Віктор Уколов. До речі, він колишній прес-секретар Івана Плюща.

«Іван Степанович в ролі спікера – це буде ще одна маріонетка Президента. Іван Степанович колись умів вести самостійну роботу, а наразі він повністю є людиною Президента. І це нічим не відрізнятиметься від спікера Яценюка, тільки це буде менш самостійна фігура. Я не думаю, що це задовольнить більшість Верховної Ради. Адже спікер має представляти більшість. Крім того, яку він більшість представлятиме? Якщо це більшість «Нашої України» і Партії регіонів, то я сумніваюсь у цьому, тому що я знаю позицію Народної Самооборони. Особисто я не готовий голосувати за Плюща», – заявляє Віктор Уколов.

Тим часом депутат з депутатської групи «Народна Самооборона» Олег Новиков повідомив, що його група виступає проти кандидатури Івана Плюща.

(Київ – Прага)
XS
SM
MD
LG