Доступність посилання

ТОП новини

Спікер Литвин: Розблокування парламенту «вводить декого в нервово-коматозний стан»


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявив про це у суботу під час зустрічі з мешканцями міста Умань. Спікер також висловив переконання, що в Україні не буде дострокових парламентських виборів.

«Я гарантую, що виборів не буде», – заявив під час зустрічі із мешканцями міста Умань спікер парламенту.

Литвин підкреслив, що є категоричним противником проведення дострокових виборів. За словами спікера, у нинішній ситуації ці вибори могли б і не відбутися у разі їхнього проведення.

Спікер наголосив, що сьогодні не потрібно ділити Верховну Раду на коаліцію та опозицію, «коли на дворі війна». Він зазначив, що в ситуації, коли «країна перебуває в облозі, коли люди шукають порятунку, не можна казати: «Мене в армію не призивали, і тому я не буду вас захищати». Він зазначив, що деяким політичним силам не треба хизуватися наявністю антикризової програми, а необхідно «всім миром зробити так, щоб покращити життя людей».

В. Литвин наголосив, що зробить все для того, «щоб не дати реалізації сценарію щодо виводу людей на вулицю».
За його словами, на сьогодні ВР запрацювала, і необхідно, щоб їй не заважали в цьому.

В. Литвин зазначив, що факт розблокування роботи парламенту «вводить декого в нервово-коматозний стан».

Голова ВР запевнив, що готовий працювати з усіма політичними силами. В той же час він додав, що «задньої передачі у мене немає». «Я ні під кого не лягав і лягати не буду», – сказав В. Литвин.

Він зазначив, що на сьогодні потрібна не дискусія про те, «є коаліція чи немає її», а необхідна ефективна робота парламенту.

За його словами, Президент України і Прем’єр-міністр України «повинні говорити (спільно), а не кожен окремо проводити наради і давати доручення». «Ми повинні бути кулаком, бо коли в сім’ї кожен почне тягти віжки в свою сторону, то результату не буде», – підкреслив голова ВР.

Володимир Литвин зустрінеться в понеділок з Юлією Тимошенко

Основне питання – узгодження питань для розгляду в парламенті

Литвин зазначив, що фракція Блоку Литвина не висловлює «кадрових наполягань» щодо представництва в уряді. В той же час спікер додав, що у політичної сили, яку він представляє, є достатньо професіоналів, які могли б працювати в уряді.

Він підкреслив, що під час зустрічі обговорюватиметься і узгоджуватиметься перелік питань, які мають бути розглянуті та прийняті парламентом для покращення ситуації в країні.

В. Литвин зазначив, що факт розблокування роботи парламенту «вводить декого в нервово-коматозний стан».

Він не виключає, що деякими політичними силами можуть бути ініційовані питання, які неоднозначно сприймаються в суспільстві. Також, зазначив спікер, в парламенті можуть «педалюватися теми, які не мають відношення до роботи парламенту».

Голова ВР запевнив, що «ця політика не буде реалізована», оскільки у випадку, коли парламент не виконуватиме свої функції щодо прийняття законів, то тоді «справді буде говорити вулиця».

Він знову наголосив на необхідності разом з Президентом України та Прем’єр-міністром України визначити пріоритетні питання для розв’язання. В той же час В. Литвин розуміє «утопічність» своїх пропозицій в той час, коли «відбувається мобілізація на чергову війну». Він наголосив, що зробить все для того, «щоб чергової війни не відбулося».

Необхідно припинити розмови про те, чи існує коаліція

Володимир Литвин нагадав, що відповідно до рішення Конституційного Суду України, коаліція формується фракціями.

«Рішення трьох фракцій є. Решта – політичні дискусії», – наголосив голова ВР.

На його думку, ті, хто веде розмови щодо існування коаліції, переслідують мету добитися дострокових парламентських виборів.

Водночас, підкреслив голова ВР, в сьогоднішній ситуації такі дострокові вибори є «зухвале насильство над людьми». Як зазначив В. Литвин, на сьогодні є «крихкий мир» між фракціями НУ-НС та БЮТ, і необхідно зробити все для того, щоб його не зруйнувати.

За його словами, єдине, що необхідно, – це дати можливість парламенту «спокійно працювати», ухвалюючи закони.

9 грудня народні депутати обрали Володимира Литвина головою ВР. Після свого обрання В. Литвин повідомив про створення коаліції в складі фракцій "Наша Україна – Народна самооборона", Блоку Юлії Тимошенко і Блоку Литвина.

Ввечері 9 грудня прес-служба фракції НУ-НС заявила, що не схвалювала тексту коаліційної угоди про створення коаліції у складі фракцій НУ-НС, БЮТ і Блоку Литвина.

Текст коаліційної угоди трьох фракцій без узгодження з фракцією підписав заступник голови фракції НУ-НС Б. Тарасюк, підкреслили в прес-службі НУ-НС.

10 грудня на засіданні фракція НУ-НС ухвалила рішення продовжити роботу над текстом коаліційної угоди з БЮТ і Блоком Литвина.

12 грудня народний депутат від Блоку Литвина Олег Зарубінський повідомив, що проект угоди про створення коаліції у складі БЮТ, блоку «Наша Україна – Народна самооборона» і Блоку Литвина повністю узгоджено, однак поки що незрозумілі причини зволікання з її підписанням.

Спікер пропонує мінімум на рік відкласти внесення змін до Конституції


За словами В. Литвина, зміни до Конституції необхідно вносити, «але не сьогодні». «Мінімум на один рік необхідно відкласти розмови про зміни до Конституції України», – наголосив голова ВР. На його думку, це можна робити після проведення президентських виборів.

Кажучи про необхідність змін до виборчого законодавства, голова ВР зазначив, що сьогодні вони не на часі, оскільки наступні вибори до парламенту відбудуться у 2012 році.

В. Литвин зазначив, що має бути відновлена система, коли депутати закріплені за округами.
ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG