Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко вимагає негайно звільнити Стельмаха


Голова НБУ Володимир Стельмах
Голова НБУ Володимир Стельмах
Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вимагає від Президента Віктора Ющенка негайно звільнити Володимира Стельмаха з посади голови Національного банку України.

«Це може зробити Президент, і він зобов'язаний це зробити... Голова Національного банку Стельмах продовжує знищувати гривню такими нелогічними інтервенціями на валютний ринок», – заявила прем’єр.

За її словами, у разі, якщо Ющенко не відреагує на її вимогу, то вся персональна відповідальність за курсову політику лягає на Президента.

Юлії Тимошенко зазначила, що заміна голови НБУ призведе до стабілізації курсу гривні на рівні 6-6,5 гривень за долар.

Раніше Прем’єр-міністр вже неодноразово закликала Президента внести подання у Верховну Раду про відставку голови НБУ.

********
Парламент відмовився дозволити погашати гривнями валютні кредити

Верховна Рада відмовилася дозволити погашення валютних кредитів гривнями. За ухвалення в першому читанні відповідного законопроекту проголосували 219 депутатів за необхідних 226.

При цьому парламент відмовився направити цей законопроект на повторне перше читання.

Документ був розроблений Кабінетом Міністрів.

Зокрема, Верховна Рада відмовилася дозволити позичальникам здійснювати погашення фінансових кредитів, отриманих в іноземній валюті, у національній валюті за курсом, який визначений за взаємною згодою сторін, але не нижче від офіційного валютного курсу Нацбанку, який діяв на дату одержання такого кредиту.

Голова ради Нацбанку Петро Порошенко раніше прогнозував, що НБУ дозволить позичальникам погашати відсотки за валютними кредитами у гривнях.

Голова Секретаріату Президента Віктор Балога заявив, що Тимошенко вимагає звільнити Стельмаха, щоб перекласти відповідальність за економічні прорахунки Кабінету Міністрів на Нацбанк.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG