Доступність посилання

ТОП новини

Вертеп перед російським консульством у Львові


Львів – Сьогодні Львівська обласна організація Молодіжного націоналістичного конгресу прийшла з різдвяним вертепом під стіни Генерального консульства Росії у Львові. Крім традиційних героїв вертепу були й вояки УПА. Львів’яни прийшли привітати російських дипломатів і нагадати їм, що Україна – незалежна держава.

Звіздар, Пастушка, Ангел, Царі, Ірод, Жид, Жидівка, Циган, Біда, Смерть, Чорт і ще двоє вояків УПА і російський солдат. З таким вертепом прийшли під стіни генерального консульства Росії у Львові представники молодіжного націоналістичного конгресу. Сценарій молоді люди написали самі, дотримуючись традиційного різдвяного вертепу, з жартами і віншуванням усіляких гараздів на цілий рік. Однак домінувала тема незалежності України, яка, на думку учасників вертепу, сьогодні не подобається північному сусідові. А Чорт навіть обіцяв усілякі багатства усім, щоб лишень знищити свободу України. Однак не було б Різдва, якби добро не перемагало зло і в ситуацію втрутився Ангел.

Учасники вертепу розповіли Радіо Свобода, чому вони прийшли колядувати саме під представництво Росії у Львові.

– Ми зібрались, щоб привітати консула з Різдвом, щоб заколядувати йому. Знаємо, що він любить наші традиції і йому люба українська пісня.

– Дотримуюсь традиції і хочу їх доносити до багатьох людей.

– Консул любить традиції, то чому не навідатись.

– Безпеки немає, але намагаються нашу незалежність ущемляти.

– Ми були біля консульства, коли відзначали річницю Голодомору, щоб Росія визнала це геноцидом. Консул прореагував доволі негативно. А сьогодні ми прийшли, щоб показати, що ми не є якісь націоналісти, негативні, що ми вміємо святкувати Різдво і можемо привітати російського консула.


За різдвяним дійством спостерігала лише численна охорона російського консульства. Працівників не було. Напередодні було відомо, що на Різдво генеральний консул поїде відпочивати в іншу область. Однак увесь вертеп записували на камери спостереження.

Втім, молоді люди не журились, що до них ніхто не вийшов подякувати за коляду. Кажуть, що Різдво є для того, щоб приносити усім радісну вістку про народження Спасителя. Молоді львів’яни сподіваються, що нинішній російсько- український газовий конфлікт скоро закінчиться. «Це політичний конфлікт і не більше», – зауважив один із учасників вертепу.

(Львів – Київ – Прага)

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG