Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина: Києву потрібно запропонувати матеріальну допомогу


Угорщина – Під час зустрічі країн Вишеградської четвірки: Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини – в Братиславі пролунала думка, що Євросоюз міг би допомогти Україні погасити газовий борг перед Росією, якщо такий борг виявиться дійсним. Наскільки реальною є така матеріальна допомога ЄС?

Шукаючи виходу зі становища, що склалося, Вишеградська четвірка розглядає можливість надання Україні фінансової допомоги з боку ЄС. Таку думку оприлюднив прем’єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань.
«Профінансувати Україну на суму в 600 мільйонів доларів – це для Євросоюзу не така вже й велика цифра. Це треба запропонувати їй. Я думаю, що керівництво Євросоюзу може порушити перед українською стороною це питання, чи справді це становить для неї проблему, чи потрібна їй така допомога, і якщо це так, то слід вивчити наші можливості щодо такої допомоги», – сказав керівник угорського уряду.
Ференц Дюрчань додав, що ЄС має у загальному бюджеті окремі кошти – до 5 мільярдів євро – для стимулювання економіки. Якусь частину цієї суми угорський прем’єр пропонує використати на регіональні програми зміцнення енергетичної безпеки, у тому числі вільний транзит газо- і нафтопродуктів територією України.
Чому західні журналісти ширять неперевірені чутки про Україну?
До речі, Угорщина була однією з небагатьох сусідок України, які заявили, що жодного зменшення газових поставок газу до 7 січня не було. Керівник акціонерної газової компанії FDSZ (Fölggázszállító Zrt.) Янош Жуґа спростував повідомлення деяких західноєвропейських ЗМІ про крадіжки з боку України. За його словами, станом на 4 січня з українського боку перекачували газ в обумовленому контрактами обсязі, тобто 37 мільйонів кубометрів для Угорщини і 5 мільйонів для Сербії. Жуґа був здивований, чому західні журналісти оминають першоджерела, тобто його компанію, і ширять неперевірені чутки про Україну.
До речі, саме Földgázszállító Zrt. відряджає у п’ятницю до Києва свого спостерігача для незалежного моніторингу газового транзиту. Янош Жуґа зауважив: «Ми делегуємо в Україну одного зі своїх колег у складі європейських спостерігачів. Він отримав таке запрошення до поїздки вчора увечері. Це розглядаємо як позитивний фактор».
Навряд чи така заява могла б потішити президента «Газпрому» Олександра Міллера, який на сьогоднішній зустрічі з президентом Росії Дмитром Медвєдєвим якраз наголошував на тому, що у складі ревізорів мають бути представники тих закордонних компаній, котрі є контрагентами російського монополіста, тобто аж ніяк не лояльних до українського «Нафтогазу». Підприємство Яноша Жуґи саме і є таким контрагентом «Газпрому», але він воліє говорити мовою фактів.
(Угорщина – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG