Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС із осторогою ставляться до газових домовленостей України і Росії


І Єврокомісія, і Чехія, яка головує в Євросоюзі, звертають увагу, що було вже чимало заяв про близький кінець кризи, які не справдилися.

Європейська Комісія вітає оголошення про результат переговорів голів урядів двох країн у Москві, особливо ж той момент оголошення, що транзит газу до Європи може відновитися в понеділок, мовиться в недільній заяві з Брюсселя.

Але в російсько-українській газовій суперечці було вже «багато фальшивих світанків», мовиться в заяві Єврокомісії, і «перевіркою» для нинішнього випадку стане тільки те, чи піде газ до європейських споживачів, чи таки ні. «До того моменту Європа далі перебуває в чеканні», – заявив виконавчий орган Євросоюзу.

Так само й від Чехії, яка головує в Європейському Союзі, її міністр промисловості і торгівлі Мартін Ржіман привітав оголошений у Москві поступ у переговорах Росії й України, але додав: «Ми залишаємося реалістами».

І він у своїй заяві теж нагадав, що протягом останніх днів уже було кілька моментів, які так само викликали сподівання. Отож єдине, що врахує Євросоюз, буде поновлення поставок газу.

Але чеський міністр при цьому висловив побоювання, що і в разі належного відновлення транзиту газу через Україну мине ще кілька днів, перш ніж газ дійде до ЄС.

Прем’єр-міністри України і Росії на своїх переговорах у Москві в суботу ввечері і в ніч на неділю домовилися, що підпишуть підготовані газовими компаніями двох країн документи про постачання газу до України і про його транзит через українську територію в понеділок.

Після підписання цих документів, сказали Юлія Тимошенко і Володимир Путін, буде поновлено й транзит російського газу до Європи через територію України.

Коли саме це може статися і в разі підписання документів у понеділок, точно не повідомляли.

У «Газпрому» розрахункова доба починається тільки о 8-й ранку за московським часом (9-й за київським, 10-й за середньоєвропейським).

А в «Нафтогазі України» повідомляли, що з моменту відновлення Росією поставок газу на східному кордоні України до його подачі на західному буде необхідно близько півтори доби через необхідність знову переналаштувати газотранспортну систему України, яка зараз працює в автономному режимі й частково в зворотному напрямку, і підняти в ній тиск.
XS
SM
MD
LG