Доступність посилання

ТОП новини

Барак Обама закликає до ядерного роззброєння


Барак Обама під час виступу під відкритим небом у центрі Праги. 5 квітня 2009 р.
Барак Обама під час виступу під відкритим небом у центрі Праги. 5 квітня 2009 р.

Президент Сполучених Штатів виступив у неділю перед багатотисячною аудиторією в центрі столиці Чехії – біля стін Празького Граду.

У своїй промові Барак Обама зосередив увагу на світових проблемах, уроках історії і необхідності ядерного роззброєння.

Барак Обама з дружиною Мішель. Прага, 5 квітня 2009 р.
Звертаючись до пражан, американський президент, зокрема, сказав: «Холодна війна» зникла в минулому. Але тисячі одиниць зброї часів «холодної війни» – існують. Дивним чином повернулася історія: загроза глобальної ядерної війни – зменшилася, але ризик ядерного нападу – зріс... Як єдина ядерна держава, котра застосувала ядерну зброю, Сполучені Штати, відчуваючи моральну відповідальність, повинні діяти. Нам не досягнути успіху в одиночку, але ми можемо очолити боротьбу за досягнення успіху. Й тому, я сьогодні заявляю з усією ясністю і переконанням про вірність Америки досягненню миру і безпеки без ядерної зброї!»

Президент США повідомив, що цього року мають розпочатися переговори з Росією щодо проблем ядерного роззброєння.

Барак Обама також висловився щодо перспектив розміщення у Польщі і Чехії елементів ПРО.

«Чеська Республіка і Польща проявили сміливість розмістити елементи (американської) ПРО на своїх територіях. І до тих пір, допоки загроза з боку Ірану залишатиметься, ми будемо здійснювати наші плани зі створення надійної і ефективної оборонної системи. Якщо ж іранську загрозу буде усунено, наша безпеки зміцниться, і підстави для створення елементів ПРО в Європі відпадуть», – заявив президент США.

А стосовно сьогоднішнього запуску в Північній Кореї ракети Барак Обама зазначив: «Ця провокація знову підтверджує, що необхідно діяти, і не тільки на очікуваній сьогодні Раді Безпеки ООН. Необхідно протидіяти поширенню таких озброєнь. Правила повинні дотримуватися. Порушення правил – потрібно карати. Сказане не може залишатися лише словами».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG