Доступність посилання

Бути хворим в Україні – надто дороге «задоволення»


Львів – 10 травня вірні УГКЦ відзначали День хворого. У світі його вшановують 17-ий рік поспіль у день Лурдської Богоматері. У львівських храмах молились за недужих дітей, їхні родини, за усіх хворих, тих, хто ними опікується. У богослужіннях брали участь неповносправні особи, люди в інвалідних візках. Але чи почуваються нездорові люди захищеними в Україні?

День хворого щороку припадає на іншу дату, бо відзначається у третю неділю після Великодня, у неділю Розслабленого, за церковним календарем.

День хворого незнаний серед українців

Серед українців День хворого не є відомим. І це при тім, що кожен 6-8-ий громадянин країни, згідно зі статистикою, почувається недужим. Церква звертає увагу суспільства до слабої людини, закликає до моралі медичних працівників, до співчуття і милосердя громадян до хворих людей. Цього року Святіший Отець приділив найбільше уваги саме нездоровим діткам, бо вони найнезахищеніші й найбезпорадніші, потребують великої опіки дорослих.

У неділю у греко-католицьких храмах молились як за хвору малечу, так і усіх недужих людей, тих, хто полегшує їм страждання і біль. Зокрема, у львівських шпиталях працюють священики – медичні капелани, зазначив отець УГКЦ Ігор Яців.

«Медичний капелан - це священик, який постійно працює в лікарні, проводить там богослужіння, духовні розмови, сповідає, причащає хворих, тобто служить, як священик на парафії. Але найважливіше, щоб це було покликання духовної людини працювати з хворими людьми», – каже отець Яців.

Хворіти сьогодні дуже дорого

Бути хворим в Україні – надто дороге «задоволення». Недужий чоловік, та ще й без грошей, по суті, відкинутий суспільством, не отримує належного медичного догляду, добротних ліків і співчуття. Про це говорили львів’яни:

«У нашій державі ставляться до хворих неналежно. Мені дуже шкода цих людей. Це великий гріх не надати допомогу хворій людині».

«Якби я була мільйонером, то допомагала б хворим, а якби працювала лікарем, ніколи собі б не дозволила ділити людей за категоріями, як це є в наших лікарнях, коли без грошей, то краще вмерти».

«Нам потрібна страхова медицина, повиганяти усіх тих працівників у міністерствах і Кабмінах, обласних радах і адміністраціях, де люди не знають, що роблять, а гроші направляти для хворих».

«Коли я хворію, то мені завжди допомагають діти, сама з пенсії не дам собі раду. Ліки дорогі, у лікарні за все плати».

«Я була у лікарні і мала гарний догляд медичного персоналу, люди були дуже чуйні і добрі».

У Львові в державних клініках встановлені чіткі розцінки

Нині для більшості громадян недоступні ліки, які удвічі-утричі подорожчали. Ба, більше, у Львові встановлені чіткі неофіційні ціни за медичні послуги у державних шпиталях і поліклініках, а тому не для всіх категорій громадян нині доступне якісне медичне забезпечення.

Громадяни України за тривалістю життя посідають передостаннє місце серед країн Європи, випереджаючи тільки Росію. Згідно з прогнозами ООН, уже через 20 років населення України становитиме близько 39 мільйонів. Тому так важливо, як стверджує чимало фахівців, якомога швидше запроваджувати страхову медицину.

А тим часом хворі люди у молитві й надії на здоров’я приходять до церкви і приїжджають до чудотворних місць, щоб вірою, силою молитви і заступництвом Святих побороти недугу, що не купується за жодні матеріальні статки.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Проєкт Крим.Реалії

XS
SM
MD
LG