Доступність посилання

ТОП новини

Американська економіка стає стабільнішою. Чому тоді падає долар?


Прага – Курс американського долара на світових ринках 20 травня впав до найнижчої позначки з початку цього року. Час для цього видався справді дивним, бо падіння збіглось із заявами офіційних американських представників про те, що економіка США стабілізується. Якщо це так, то чому тоді долар котиться вниз?

Пересічним людям, що мають долари, раптове падіння курсу цього тижня, мабуть, важко зрозуміти. Долар сягнув у середу свого мінімуму щодо євро й кошика інших головних валют. Усе це можна було інтерпретувати як свідчення нових проблем американської економіки.

Як це не дивно, але нинішнє послаблення долара немає нічого спільного з негативними проявами в економіці.

Міністр фінансів Сполучених Штатів Тімоті Ґайтнер заявив у середу, що «існують важливі ознаки» того, американська фінансова система «починає одужувати».

Що ж тоді відбувається? З’ясувати ситуацію Радіо Свобода попросило Джона Гіґґінса, економічного аналітика з Лондона, який уважно стежить за коливанням курсу валют.

За словами Гіґґінса, інвестори, які продають американські долари, поділяють оптимізм міністра фінансів США. Вони позбуваються доларів, щоб знову вкласти капітал у потенційно вигідніші, але ризикованіші комерційні ринки. Наприклад, акції. І саме це призводить до падіння курсу долара.

«Зрозуміло, що настрої на ринках стали набагато агресивнішими із середини березня, що збіглось із періодом слабкості долара. Отож до певної міри я думаю, що це відображає готовність до ризикованіших інвестицій», – каже Гіґґінс.

Постає питання: чи це наступальне інвестування означає, що економічний спад закінчується?

На жаль, це зовсім не так. Аналітики вважають, що світова економіка ще має чимало проблем. Однак найагресивніші інвестори не думають, що все так погано, щоб зі страхом сидіти, склавши руки.

Одна з причин падіння долара – державні вливання

Ще однією причиною падіння долара може бути той факт, що Вашингтон витрачає надто багато грошей на відновлення економіки. Ризик інфляції від цього зростає. Інфляція, в свою чергу, призводить до того, що вартість валюти завтра буде меншою, ніж сьогодні.

Фінансова інформаційна служба «Блумберґ» відзначає, що долар упав щодо євро раніше цього тижня після того, як американський Центральний банк оголосив про плани стимулювання економіки і скупив 300 мільярдів боргу США.

Багато інвесторів бояться такої політики, бо це означає, що уряд починає друкувати більше грошей.

Однак уже згадуваний лондонський фінансовий аналітик Джон Гіґґінс каже, що страх перед інфляцією може мати незначний вплив, коли мова заходить про рекордне падіння курсу 20 травня.

Малоймовірно, що політика кількісного послаблення сприяла б більшій інфляції найближчим часом... Отож, я думаю, що переважно останній фактор – бажання ризикувати і призвело до нинішнього послаблення долара, каже Гіґґінс.

На думку цього фінансиста, останнє послаблення долара скоріше відображає сподівання і непевність самих інвесторів, а не є показником здоров’я американської економіки.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Зиновій Фрис

    На Радіо Свобода з 1994 року. У різні роки очолював кілька газет, у тому числі «Заповіт» і «Пан плюс пані», був власним кореспондентом «Киевских ведомостей» у країнах Балтії та Скандинавії, а потім заступником головного редактора цього видання.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG