Доступність посилання

ТОП новини

Що справді на умі у бацьки Лукашенка?


Прага – На початку червня Олександр Лукашенко майже три години спілкувався з представниками російської преси. Уривки цієї розмови були опубліковані в газетах «Ізвестія» «Завтра» та в білоруський державній газеті «Радянська Білорусь». 15 років при владі – з Лукашенком можуть конкурувати хіба що Назарбаєв у Казахстані чи Карімов в Узбекистані... Вони керують своїми країнами вже 20 років і нишком-тишком готують своїх престолонаслідників... Хто він насправді цей Лукашенка – останній диктатор Європи, майже вічний президент сусідньої Білорусі???

Лукашенко відомий серед білорусів своєю колоритною мовою. Скажімо, колись в Білорусі був дефіцит яєць, щось кури не були в настрої і несли їх мало. Лукашенка обіцяв розібратися... Вслід за дефіцитом яєць чомусь щезло з крамниць масло. На що президент Лукашенко сказав: «Тільки я взявся за яйця – пропало масло».

Сімейний стан Лукашенка незрозумілий. У нього законна дружина Галина, з якою білоруський лідер має двох синів. Галину відправили з Мінська на околиці, де вона працювала директором дитячого садка. Один із синів працює в Білоруській раді безпеки, другий завідує спортивною лотереєю, яка, подейкують, заробляє величезні гроші. Але ці сини перебувають, так би мовити, на задньому плані. Головним нащадком та чадом Лукашенка можна вважати маленького білявого 5-річного Колю, якого Лукашенко бере з собою на державні візити. Нещодавно Коля з татом був на аудієнції в Папи Бенедикта у Ватикані.

Коля – позашлюбний син білоруського президента. Його мати – колишній особистий лікар Лукашенка – Ірина Абельська.

Лукашенко завжди демонстрував свою вірність Росії. Їздив на різні зустрічі неіснуючої союзної держави. Демонстративно розмовляв і розмовляє лише російською мовою. Під час однієї зустрічі з Путіним Лукашенко згадує, що він звернувся до нього на ти.

«Наголошує, що Путін визнає його величність»

Чи вважає він себе сильнішим за російського лідера Путіна? В своїй голові може і так, каже білоруський політолог Володимир Падгол.

«Залежно від ситуації, Лукашенко, як талановитий актор і непоганий інтуїтивний психолог, ставить спектаклі. У цьому випадку однією з головних тез, що випливає з усього і піднімається нагору, є те, що він ліпший. Він ліпший за Путіна. Він ліпший за Медвєдєва. Він ліпший за всіх демократичних політиків. Зверніть увагу, в інтерв’ю, коли Лукашенко говорить про «Східне партнерство» і Росію, він каже: «ми знаходимося в кліщах, справа демократи на Заході, зліва демократи на сході в Росії». Гаплик білорусам. Він ліпший, моя форма управління найкраща, заявляє він. Ну і це «ти» – він таким чином наголошує, що Путін визнає його величність», – зазначає Володимир Падгол.

Тим часом російський політолог Леонід Радзіховський вважає, що в російсько-білоруських відносинах є певна спільна ненависть і потреба показати, що я кращий. «Це самолюбство і компенсація за поранену гординю. Тут все ясно, – каже пан Радзіховський, – це історія з тієї серії, коли він сказав Єльцину: «Вам 90 років, а мені 40». Насправді йому було не 40, а Єльцину далеко не 90. Він хоче наголосити про свою важливість у порівнянні з російськими лідерами. Особиста значущість персони не обов’язково є пропорційною до важливості його країни».

Це поки що все... Але неодмінно далі буде.

(Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG