Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 14:12

США за євроінтеграцію України водночас із «перезавантаженням» відносин із Росією


Віктор Ющенко і Джозеф Байден (зліва). Київ, 21 липня 2009 р.

Київ – Візит віце-президента Сполучених Штатів Джозефа Байдена – це перший приїзд американського посадовця такого рівня в Україну після приходу до влади нового президента США Барака Обами. Однак, сенсацій, як і очікували, не було. Під час спільного виступу для ЗМІ у вівторок Джозеф Байден та Віктор Ющенко обмежилися декларативними заявами.

Незмінність зовнішньополітичного курсу адміністрації Барака Обами та підтримка євроінтеграційних прагнень України. Такими були головні тези віце-президента Сполучених Штатів Джозефа Байдена.

«Ми не визнаємо права когось диктувати вам, який вибір зробити чи до якого безпекового союзу приєднатися», – зазначив віце-президент США.

Джозеф Байден також наголосив, що «перезавантаження» відносин із Росією не здійснюватиметься за рахунок України. На його переконання, нормалізація американсько-російських стосунків піде на користь українській стороні. При цьому пан Байден зазначив, що Сполучені Штати розглядають Україну як стратегічного партнера у Європі.

Енергетична співпраця триватиме

Йшлося і про енергетику. Пан Байден від імені Сполучених Штатів висловив підтримку Україні у сфері міжнародної ядерної безпеки. А Президент Віктор Ющенко, у свою чергу, відзначив, що дві держави надалі поглиблюватимуть співпрацю у сфері ядерної безпеки на українських АЕС та диверсифікації поставок ядерного палива на атомні електростанції України.

«Під час розмови ми приділили увагу підтриманню режимів ядерного нерозповсюдження, експортного контролю, а також питанням спільної участі наших країн у глобальних ініціативах з енергетичної та ядерної безпеки», – зазначив український президент.

Говорив Віктор Ющенко і про американо-російські відносини: «Не буду приховувати, що окремою темою наших розмов були новітні стосунки між США і Росією. Для нас надзвичайно важливо, щоб ці відносини розвивались у конструктивній діловій атмосфері. Ми хочемо бачити ці стосунки перспективними, але, безумовно, не за рахунок українського фактору. Для нас надзвичайно важливо було почути чітку та ясну позицію американської сторони».

Байден закликав українських політиків згуртуватися

Не обійшлося і без внутрішньої української політики. Принаймні, цього питання не оминув Джозеф Байден, закликавши українських лідерів об’єднатися у боротьбі з кризою.

«Спільна робота, особливо в умовах кризи – це не вибір, а необхідність. Компроміс – це не ознака слабкості, а доказ сили», – зауважив віце-президент США.

Була і культурна програма. Джозеф Байден і Віктор Ющенко запалили свічки побіля Меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років, у неформальній обстановці поспілкувалися із киянами, а також випили кави в одній зі столичних кав’ярень.

Віктор Ющенко, серед іншого, підтвердив своє запрошення президенту США Бараку Обамі відвідати Україну у зручний для нього час. Проте, на думку оглядачів, до президентських виборів в Україні такий візит навряд чи відбудеться.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG