Доступність посилання

ТОП новини

Експерти радять Ющенку не квапитися з відповіддю Медведєву


Напередодні відеопослання Президентові України президент Дмитро Медведєв провів зустріч з лідером російських комуністів Геннадієм Зюґановим, Сочі-Красная Поляна, 10 серпня 2009 р.

Київ – Президент України Віктор Ющенко досі не відреагував на звернення свого російського колеги Дмитра Медведєва. Більше того, у Секретаріаті Президента заявили, що глава держави «не перериватиме відпустки для того, щоб відповісти російському президентові». Відповідь пообіцяли до кінця тижня.

Ажіотаж, який спричинило звернення російського президента Дмитра Медведєва до українського глави держави Віктора Ющенка, стає з кожним днем дедалі масштабнішим. Свою позицію щодо слів Медведєва уже висловили представники усіх політичних сил в Україні. Проте керівництво держави з реакцією не поспішає.

МЗС чи Президент: хто на кого чекає?

Мовчання прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, як вважають деякі експерти, продиктоване рамками її повноважень. А от відсутність відповіді Президента Віктора Ющенка, якому безпосередньо адресоване звернення його російського колеги, дехто сприймає навіть за малодухість.

Тим часом експерти радять Президентові не квапитися з відповіддю. Так, перший посол України в Російській Федерації Володимир Крижанівський заявив в ефірі Радіо Свобода, що свою реакцію Віктор Ющенко може оприлюднити вже після позиції Міністерства закордонних справ. «Міг говорити посол, міг говорити міністр закордонних справ, після цього міг би щось сказати Президент», – зазначив він.

Водночас у МЗС відреагувати на звернення російського президента пообіцяли після офіційної відповіді українського глави держави.

Максимум терпіння, мінімум агресії

Політичні експерти, у свою чергу, сходяться на думці, що реакція України на звинувачення російського керівництва має бути максимально стриманою.

Російський політолог Дмитро Орєшкін наголошує: позицію Дмитра Медведєва не можна ототожнювати з позицією усіх росіян. «Я б рекомендував виявити максимум терпіння та розуміння того, що відбувається. Це послання не Україні, це послання на внутрішньо російський ринок, спрямоване на те, щоб розбурхати російську громадську думку, дати їй ін’єкцію такого собі дурного істеричного патріотизму. Україні потрібно бути готовою до подальших кроків не Росії, не російського народу, а нинішньої російської влади, яка намагається всіляко зберегти контроль над ситуацією, яка вислизає з їхніх рук», – каже російський експерт.

Директор російського Інституту національної стратегії Станіслав Бєлковський упевнений: чим спокійнішою буде відповідь українського Президента Віктора Ющенка, тим краще. «Це звернення є політичною помилкою, яка може бути вигідною певним політикам в Україні. Віктор Ющенко має продемонструвати, що він розуміє деякі проблеми російсько-українських відносин, але він ніколи не звертатиметься до лідерів сусідніх держав у такому тоні, як це зробив Дмитро Медведєв. У Ющенка є неабиякий шанс отримати моральну перемогу», – наголошує він.

У Секретаріаті Президента відповідь глави держави пообіцяли до 15 серпня.

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG