Доступність посилання

ТОП новини

У Львові вимагають від президента Росії вибачень


Пікет біля Генерального консульства Росії у Львові. 14 серпня 2009 р.

Львів – Сьогодні у Львові понад 100 представників кількох правих політичних сил протестували під стінами Генерального консульства Росії з вимогою до російського президента Дмитра Медведєва вибачитись перед українцями за звернення до Президента України.

Представники КУНу, НРУ, УНП «Собор» прийшли під стіни російської дипломатичної установи з плакатами і прапорами, а ще в руках учасники протесту тримали фотографії загиблих російських журналістів і правозахисників, щоб продемонструвати, що в Росії немає свободи слова і порушуються права громадян.

Звернення президента Росії, як зазначали пікірувальники, є неприпустимим і грубим втручанням у внутрішні справи України, відвертим недружнім кроком і порушенням норм міжнародного права.

Учасники пікету вимагали поваги до державного суверенітету і територіальної цілісності України, припинення «антиукраїнської істерії», яка поширюється в Росії, а ще офіційного вибачення перед усім українським народом.

Була ще одна вимога, яка стосувалась відкриття у Росії українських шкіл. У коментарі Радіо Свобода голова Львівського осередку НРУ Ярослав Пітко сказав: «Ми звертаємось до російського президента із запитанням: «А скільки українськомовних шкіл є в Росії?» Жодної, а в Україні є 1400 російськомовних шкіл, ми вимагаємо такої ж кількості у Росії».

Добросусідство – це повага

Один із літніх чоловіків, який назвався Ігорем, зауважив, що не належить до жодної з партій, але прийшов під стіни російського консульства, бо вважає, що російський президент Дмитро Медведєв образив його гідність громадянина України.

«Хто принижує одну націю, той пропадає. Нас Росія лякає газом , але так не можна, – каже він. – Ми маємо жити з усіма народами мирно, і росіянами, і білорусами, і поляками, і німцями і нікого ніхто не має принижувати».

Добросусідські відносини, на думку протестувальників, як і зрештою більшості львів’ян, мають будуватись лише на взаємній повазі.

Свою заяву пікетувальники передали одному із працівників Генконсульства Росії у Львові.

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG