Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 19:48

МВФ продовжить фінансування України – західний експерт


Вивіска Міжнародного валютного фонду на штаб-квартирі організації у Вашингтоні

Прага – Українській економіці ще далеко до одужання, попри те, що є й позитивні сигнали. Так бачить становище в українському господарстві аналітик британської дослідницької групи Economist Intelligence Unit Анн-Луїз Гаґґер. У розмові з Радіо Свобода лондонський економіст висловила думку, що МВФ продовжить фінансування України, хоча ризик того, що черговий транш позики відкладуть, далі існує.

– Прем’єр Юлія Тимошенко вважає, що українська економіка вже подолала найгірший момент кризи й обіцяє підвищення соціальних стандартів наприкінці 2010 року. Чи Ви погоджуєтеся з такою оцінкою?

– Гляньмо на останні економічні дані. Від літа є певне поліпшення, наприклад, промислове виробництво зросло, але скорочення української економіки було дуже масштабним. Наприклад, ВВП у другому кварталі скоротився на 18 відсотків, тому українська економіка в дуже поганому стані. Хоча є певні позитивні сигнали, вони не свідчать про швидше відновлення. Наприклад, ми очікуємо, що наступного року ВВП України зросте лише на один відсоток.

– Український уряд представив свій проект бюджету з більш райдужним сценарієм розвитку. Чи це реальний кошторис?


– Добре, що уряд домагається бюджетного дефіциту у розмірі чотирьох відсотків від ВВП, що відповідає вимогам МВФ. Я ще не дивилася на деталі надходжень і видатків, але прогноз уряду на найближче майбутнє виглядає до певної міри надто оптимістичним.

– Які шанси, що Міжнародний валютний фонд продовжить фінансування України?

– Ми очікуємо, що ця співпраця продовжиться. Водночас є ризик, що наступні транші можуть відкласти. Новий транш має бути у листопаді, але його можуть і затримати. Але все-таки ми очікуємо, що він надійде ще цього року.

– Як на українську економіку вплинуть президентські вибори?


– Незважаючи на політичну нестабільність, раніше українська економіка стрімко розвивалася. Це було пов’язане зі сприятливими обставинами на зовнішніх ринках. Цього разу становище інакше. Тому політичні проблеми, які переживає Україна, нині лише поглиблюють її економічні труднощі. Через наближення виборів важко піднімати тарифи на газ для населення, чого вимагає МВФ. Очевидно, що це дуже чутливе політичне питання. У вересні це рішення відклали, але виглядає, що з огляду на важливість продовження співпраці з МВФ українська влада таки готова піти на це з жовтня.

– Від початку цього року українська грошова одиниця серйозно знецінилася. Чого варто очікувати від гривні в 2010 році?


– Ми очікуємо, що гривня буде досить хиткою. У серпні – на початку вересня курс пішов вниз і ймовірно, що така тенденція продовжиться. На це є кілька причин – політична непевність і те, що корпоративний сектор має сплатити чимало зовнішніх боргів. Але ми очікуємо, що валютний курс стабілізується наступного року, коли поліпшиться ситуація на світових ринках, зокрема щодо цін на метал.

– Через кризу сотні тисяч українців втратили роботу. Коли становище на ринку праці поліпшиться?


– Ми очікуємо, що рівень безробіття наступного року буде вимірюватися двозначною цифрою, тобто, буде високим. А з 2011 року почне скорочуватися більшими темпами. 2011 року варто сподіватися, що українська економіка буде швидше виходити з кризи.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода з 1996 року, вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG