Доступність посилання

ТОП новини

Свiтовий банк дав Україні 400 мільйонів на підтримку банків


Штаб-квартира Світового банку у Вашингтоні

Рада директорів Світового банку затвердила для України першу програмну позику на реабілітацію фінансового сектора в сумі 400 мільйонів доларів. Таке рішення ухвалили на засiданнi у Вашингтонi в четвер, повідомляється на офіційному сайті Світового банку.

Позика буде спрямована на забезпечення прозорого процесу рекапiталiзацiї банкiв, як за рахунок приватного фiнансування, так i за рахунок бюджетних ресурсiв, де приватне фiнансування неможливе.

Крiм того, проект пiдтримує полiпшення законодавства у сферi фiнансового одужання банкiв зi зниженням його вартостi для платникiв податкiв, а також для пiдтримки фонду вкладiв фiзичних осiб.

Свiтовий банк нагадує, що другий транш позики буде нацiлений на реструктуризацiю сектора, юридичне та регуляторне вдосконалення, що зробить його стiйкiшим до можливих подальших криз. Ранiше повiдомлялося, що розмiр другого траншу може становити 350 мільйонів доларiв.

У повідомленні Банку мовиться, що в цьому роцi прогнозується падiння ВВП України на 15 %, що негативно впливає на банкiвський сектор, який вже втратив 30 % депозитiв у перiод з вересня 2008 року до травня 2009 року.

Проблеми в реальній економіці України виявилися значно серйознішими, ніж прогнозувалося в січні поточного року, заявив наприкінці серпня директор Світового банку по Україні, Білорусі й Молдові Мартін Райзер.

При цьому він відзначив, що ситуація з ліквідністю банків зараз набагато краща, ніж на початку року. І хоча питання відновлення довіри ще не вирішене повністю, ситуація набагато краща, ніж у грудні-січні, констатував Райзер в інтерв’ю тижневикові «Дзеркало тижня».

Крім того, він повідомив, що Світовий банк готовий розглянути надання Україні наступного кредиту обсягом у 350 мільйонів доларів.

«Сам факт, що ми погодилися надати перші 400 мільйонів доларів у рамках програми реабілітації фінансового сектору, свідчить, що нам вдалося досягти непоганих результатів у взаємодії з урядом і Національним банком України. Ми працюємо в досить конструктивному режимі», – заявив Райзер.

Водночас він відзначив, що в найближчі кілька місяців Україна житиме під знаком виборів, що не спрощує ситуацію.

«Та ми продовжимо роботу з урядом і НБУ на технічному рівні, щоб процеси не зупинялися. Причому не тільки в питаннях реабілітації фінансового сектору, а й за багатьма іншими напрямами», – сказав чільний представник Світового банку.

Ідеться про поліпшення інфраструктури, підвищення енергоефективності, реформи в енергетичній і комунальній сферах, у пенсійній системі та охороні здоров’я, податкову і адміністративну реформи, реформування судової системи й сфери державних закупівель, уточнив він.

Мартін Райзер звернув увагу, що розробка і ухвалення антикризових заходів в Україні ускладнюється не тільки слабкою правовою системою, але і перманентною політичною нестабільністю.

Він вважає, що з цієї причини адаптація до кризи обходиться Україні значно дорожче, ніж розвиненим країнам, і відбувається болісніше.

І ще одне, на що звернув увагу представник Світового банку, – що і в західних країнах є корупція, але там вона і близько не має таких масштабів, як в Україні.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG