Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 15:50

Вибори в Німеччині: Меркель задоволена і матиме нового партнера


Канцлер Німеччини Анґела Меркель (у центрі) разом з іншими керівниками Християнсько-демократичної партії. 28 вересня 2009 р.

Берлін – Німеччина обрала новий парламент. На політичній арені в Берліні відбудуться зміни. Велика коаліція, яка правила в країні останні чотири роки, вже стає історією. Лідер християнських демократів Анґела Меркель залишиться канцлером. Однак у неї буде новий коаліційний партнер – ліберали.

Такою радісною канцлера Німеччини Анґелу Меркель вже давно не можна було побачити. Згідно з попередніми офіційними результатами, на парламентських виборах у неділю християнські партії отримали 33,8 відсотка голосів. І хоча це майже на півтора відсотка менше, ніж на виборах 2005 року, Меркель уже другий день поспіль перебуває в піднесеному настрої.

«Я б сказала, що атмосфера дуже добра. Ми вкрай задоволені результатами вчорашнього голосування», – заявила вона.

Послаблення великих партій і зміцнення малих


Річ у тім, що головні суперники консервативних партій – соціал-демократи – цього разу зазнали катастрофічних втрат. Вони набрали лише 23 відсотки. Це на 11 відсотків менше від результату 2005 року, що означає для них прямий шлях в опозицію.

Привертає до себе увагу те, що паралельно до послаблення великих народних партій, котрі у великій коаліції почали втрачати свій профіль, спостерігається зміцнення позицій дрібних політичних сил, як от лібералів, лівих та «зелених». Всі вони мають понад 10 відсотків голосів і будуть представлені в Бундестазі. Для проходження в німецький парламент необхідно було подолати 5-відсотковий бар’єр.

Коаліційні переговори хочуть розпочати цього тижня

Анґела Меркель не приховує задоволення
Найбільший успіх серед малих партій мають вільні демократи, які отримали 14,6 відсотка. Таким чином вони власне й компенсували втрати християнських партій, забезпечивши подальше канцлерство Меркель. Консервативні партії та ліберали вважаються в Німеччині традиційними партнерами. І в новому Бундестазі консервативно-ліберальна коаліція матиме зручну більшість.

Попри такий успіх ліберали намагаються обома ногами залишатися на землі й не впадати в ейфорію. «Ми не хочемо втрачати зв’язок із реальністю. Ми продемонструємо солідну працю. Ми зосередимо нашу роботу на тому, що є корисним для нашої країни й усього нашого народу», – завив лідер вільних демократів Ґідо Вестервеллє.

Коаліційній переговори планують розпочати ще цього тижня й завершити впродовж місяця. Як Меркель, так і Вестервеллє заявляють, що зможуть утворити стабільний уряд і вивести Німеччину з кризи.

Ліберали бачать Україну в майбутньому в ЄС

Очікується, що лібералам традиційно дістанеться міністерство закордонних справ Німеччини. Попри те, що німецька зовнішня політика фактично не залежить від змін уряду і залишається послідовною, інколи в деталях трапляються певні корективи. Принаймні ліберали є єдиною політичною силою в Німеччині, яка в своїй передвиборній програмі згадала про Україну, а саме в контексті надання їй перспективи членства в ЄС. Хоча і йдеться про таку перспективу в далекому майбутньому.

(Берлін – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG