Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 10:36

Товарообмін між Польщею і Україною зростає завдяки спрощеному прикордонному руху


Варшава – Від 1 липня цього року, коли набрав чинності закон про спрощений рух між Україною й Польщею, збільшується товарообмін між обома країнами. Підкарпатське відділення Головного статистичного управління Польщі оприлюднило цього тижня дані, згідно з якими громадяни обох країн, що живуть у прикордонній зоні, забезпечили близько 20 відсотків зовнішнього товарообміну між Україною й Польщею.

Від початку другого півріччя цього року завдяки новому закону малий прикордонний рух між Польщею й Україною перетворився на «великий рух», який не можуть проігнорувати офіційний Київ та Варшава. Такий висновок випливає зі статистичного звіту, підготувленого Підкарпатським відділенням державного Головного статистичного управління Польщі. На польсько-українському кордоні опитали 18 600 громадян України й Польщі.

Процвітає «приватна зовнішня торгівля» України і Польщі

Вартість товарів, що їх у Польщі купували українці, становить понад 16 відсотків польського експорту до України. У свою чергу гроші, які поляки лишили в Україні, становить 12 з половиною відсотка імпорту з України до Польщі. Статистика вказує на те, що мешканці прикордонної зони значною мірою впливають на рівень зовнішньої торгівлі Польщі й України.

За коментарем Радіо Свобода звернулося до директора підкарпатського відділення Головного статистичного управління Марека Ціерпіал-Воляна. «Ви зверніть увагу на те, яка велика частка закордонної торгівлі між Польщею й Україною не реєструється ніякими органами державного контролю, – каже він. – Виявляється, що ця частка товарообміну доволі велика. Подібне відбувається також і з українського боку кордону».

Марек Ціерпіал-Волян пояснює це тим, що у прикордонній зоні від часу запровадження закону про малий прикордонний рух зростає кількість малих суб’єктів підприємництва. Саме працівники цих підприємств кілька разів на тиждень із товаром перетинають державний кордон, зазначає директор підкарпатського відділення Головного статистичного управління.

Українці купують на значно більшу суму


Так само українці, котрі живуть у прикордонній 30-кілометровій зоні, купують у Польщі будівельні матеріали, запчастини для автомобілів та сільськогосподарської техніки, електроніку, домашню техніку та м’ясні вироби.

Поляки у свою чергу їдуть до України за дешевим бензином, тютюновими та алкогольними виробами. В українських крамницях за час свого перебування на території країни поляк залишає в середньому близько 40 євро, а відповідно кожен українець купує в Польщі товарів на 170 євро.

«Українці дуже багато грошей витрачають у Польщі. На мою думку, цей факт треба вважати корисним для розвитку економіки не лише нашого регіону, а й усіх регіонів прикордонної зони, – наголошує Марек-Ціерпіал-Волян. – Не поляки, котрі їдуть в Україну за бензином та цукерками, а українці сприяють зростанню в Польщі попиту на різні вироби».

(Варшава – Прага – Київ)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG