Доступність посилання

ТОП новини

Епідемія «свинячого грипу» в Україні відразу набирає політичного відтінку (європейська преса)


Прага – У європейській пресі інформують про перебіг епідемії грипу в Україні. Газети повідомляють про те, що з понад 30 померлих в західних областях від хвороби подібної на грип у 11 осіб виявили саме грип типу A/H1N1 – так званий «свинячий грип». Деякі видання наголошують на активізації в Україні разом із наростанням епідемії грипу пов’язаних з цим різних політичних заяв та популістських кроків різних кандидатів на президентську посаду під час наступних, січневих виборів Президента України. У газетах також з’явилися інформації про можливість нової «газової війни» між Москвою та Києвом.

Польська «Жечпосполита» інформує, що у двох лабораторіях підтверджені 11 випадків «свинячого грипу» в Україні на основі аналізів понад 30 проб від хворих. Видання також цитує міністра охорони здоров’я України Василя Князевича, який не лише підтвердив вступ України у сферу світової пандемії «свинячого грипу» (A/H1N1), але й заявив про можливе запровадження карантину на всій території держави. Особливо Князевич наголосив на необхідності для громадян при перших захворюваннях чи симптомах звертатися до лікаря, бо особливо важлива, як зазначив міністр, превентивна фаза лікування у перші 48 годин захворювання на «свинячий грип». Газети також цитують міністра Князевича з приводу того, що більшість померлих у ці дні в Україні звернулися до лікарів лише на 5-7 день хвороби. «Жечпосполита» також виділяє із заяви Василя Князевича звернення до громадян уникати публічних місць і скупчень людей, що зменшує ризик захворювання. Польське видання також відзначає, що розвиток епідемії грипу в Україні відбувається під час активізації президентської передвиборної кампанії і це викликає низку популістських заяв та кроків кандидатів на президентську посаду на січневих виборах. Так, один із кандидатів, колишній міністр оборони Анатолій Гриценко звернувся до Президента і Прем’єр-міністра із закликом задіяти у боротьбі з епідемією грипу медичні можливості української армії. Колишній керівник Секретаріату Президента Віктор Балога пропонує у зв’язку з епідемією грипу розглянути можливість запровадження на Заході України надзвичайного стану. Балога також обвинуватив уряд, як пише «Жечпосполіта», у приховуванні від громадян наростання самої епідемії. Газета також інформує, що Президент Ющенко скликає у п’ятницю надзвичайне засідання РНБО, а Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко відвідує цього дня найбільш уражену грипом Тернопільську область.

Польська «Ґазета Виборча» зауважує, що у прикордонних із Україною районах Польщі поки що не спостерігається зростання «хворих з підозрою на грип». Разом з тим це видання наголосило, що в Закарпатській області України, де також, як і у восьми інших західних областях, оголошений карантин, виявлений «свинячий грип» у двох осіб, котрі щойно повернулися з Росії, одна з них уже померла.

Чеська газета «Лідове новіни» цитує польського міністра охорони здоров’я Єву Копач, яка не виключає закриття Польщею кордону з Україною у зв’язку з наростанням на українських теренах епідемії «свинячого грипу». Це чеське видання також інформує, що у зв’язку з великим попитом на ліки в Україні аптеки вже вдалися до підвищення цін. Цей крок, як зауважують «Лідове новіни», викликав попереджувальну заяву віце-прем’єра українського уряду Олександра Турчинова на адресу власників аптек в Україні: «... за такі дії мусите відповідати – будемо реагувати на це гостро».

«Москоу Таймз» інформує про нову заяву російського прем’єр-міністра Володимира Путіна, яка з’явилася відразу ж після телефонної розмови з українською колегою Юлією Тимошенко. Глава російського уряду заявив у п’ятницю в Ново-Огарьово, що «український Президент Віктор Ющенко ризикує спричинити нову газову кризу, яка може зупинити постачання до Європи». Путін також сказав:«...очевидно, ми знову матимемо проблему з оплатою за енергоносії», бо, мовляв, Віктор Ющенко «блокував перерахунок платежу». Путін також додав під час зустрічі з лідерами його партії в Ново-Огарьово, що Європейський Союз також не в змозі допомогти вирішити проблему, «він не дав обіцяних Україні грошей».

(Прага – Київ)

Пам'ятка щодо грипу типу А/Н1N1

Кабінет Міністрів України видав Пам'ятку щодо грипу типу А/Н1N1.

Клінічні ознаки грипу типу А/H1N1: головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, підвищення температури тіла, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках – блювота і понос.

Як можна заразитися вірусом грипу типу А/H1N1? Як довго є заразним хворий на так званий «свинячий грип»? Як запобігти зараженню грипом цього типу? На ці та інші запитання відповідь можна отримати у виданій Пам’ятці, котру розміщено на Урядовому порталі.

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG