Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 03:01

Нинішні показники з ВІЛ/СНІДу в Україні є наслідком дії профілактичних програм – експерт


Сповільнення за останній рік темпів росту поширення ВІЛ/СНІДу в Україні є результатом впливу тих програм, які діяли в країні протягом кількох попередніх років. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявила завідувач лабораторії Київського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом Неллі Ченцова.

«Зараз ми спостерігаємо наслідки того, що протягом певного часу здійснювалися і профілактичні програми, і інформаційні програми, що приводять до зменшення кількості ВІЛ-інфікованих», – сказала Ченцова.

Водночас, за її словами, те, що в Україні спостерігається рівень інфікованості вищий, ніж в інших країнах світу, пов’язано з недостатньою кількістю просвітницьких, інформаційних програм для населення.

«Немає соціальної реклами на рівні держави. На це кошти виділяються, але досить незначні… Саме через інформування населення може знизити рівень розповсюдження ВІЛ. На мою думку, цих просвітницьких програм недостатньо і недостатньо соціальної реклами на рівні держави», – заявила завідувач лабораторії Київського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом.

За її словами, ці програми мають бути спрямовані насамперед на молодь.

Як повідомляє «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», на фоні подальшого зростання епідемії ВІЛ/СНІД у державі, темпи росту поширення СНІДу продовжують позитивну тенденцію до зниження. За першу половину 2009 року зафіксовано 2214 нових випадків СНІДу, у той час як за аналогічний період минулого року зареєстрували 2297 таких випадків. Смертність від СНІДу за аналогічний період також знизилась майже на 8%.

Водночас, за даними ООН, Україна досі посідає перше місце в Європі за темпами поширення епідемії ВІЛ/СНІДу – тим часом як у більшості країн світу спостерігається тенденція до скорочення ВІЛ-інфікування.

XS
SM
MD
LG