Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 03:54

Російський капітал перекупив «Індустріальний союз Донбасу»


Власник швейцарського трейдера Carbofer, що є колишнім співвласником російського «Євразхолдингу», спільно з групою фінансових інвесторів за участю російського «Внєшекономбанку» придбали контрольну частку корпорації «Індустріальний союз Донбасу», що володіє низкою підприємств гірничо-металургійного комплексу України, а також металургійними підприємствами в Польщі та Угорщині, мовиться в прес-релізі ІСД.

Як цитує його агентство «Інтерфакс-Україна», «нові партнери на чолі з Олександром Катуніним (до 2004 року – засновник і акціонер «Євразхолдингу»), власником, серед інших логістичних і виробничих організацій, міжнародного трейдера у сфері сталі й сировини групи Carbofer, придбали 50%+2 акції корпорації ІСД. Власниками 49,99% акцій ІСД залишаються нинішні акціонери – Сергій Тарута і Олег Мкртчан».

Із урахуванням того, що криза була непростим часом для такої операції, було вирішено найняти фінансовим консультантом одну з найавторитетніших російських інвестиційних компаній «Тройка Діалог», яка залучила до фінансування операції російську корпорацію «Банк розвитку і зовнішньоекономічної діяльності» («Внєшекономбанк»), і цей банк, основною метою якого є підтримка російських інвесторів, що розвиваються за кордоном, погодився підтримати цей проект.

Згідно з досягнутою новим складом акціонерів угодою про управління і контроль за діяльністю ІСД, керівництво корпорацією залишиться без змін, і Тарута і Мкртчан продовжать управління компанією як голова ради директорів і генеральний директор відповідно.

Вихід із капіталу одного з акціонерів корпорації ІСД Віталія Гайдука і переформатування пайового капіталу посилить її позиції в завершенні переговорного процесу з основними кредиторами банківського сектора, наголошено в прес-релізі.

Водночас до складу ради директорів ІСД введуть незалежних членів, відомих іноземних фахівців.

Тарута, як мовиться в прес-релізі, привітав входження нових партнерів до корпорації ІСД. «Цей крок є важливим і необхідним етапом у частині реалізації раніше оприлюдненої стратегії ІСД – створення потужної вертикально інтегрованої української компанії і посилення її позицій як одного з лідерів світової металургійної промисловості», - сказав голова ради директорів ІСД.

Як повідомлено в прес-релізі, «Індустріальний союз Донбасу» засновано в 1995 році. Він є інтегрованою холдинговою компанією, яка володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу. До складу корпорації входять Алчевський меткомбінат і Дніпровський металургійний комбінат імені Дзержинського в Україні та угорський меткомбінат Dunaferr і польський ІSD – Huta Częstochowa. За версією лондонського міжнародного аналітичного агентства «Метал Бюлетень», за підсумками 2008 року ІСД увійшла до тридцяти найбільших виробників сталі у світі з показником понад 10 мільйонів тонн сталі на рік.

Carbofer General Tradіng – швейцарська торгово-інвестиційна компанія, що спеціалізується на продажу сталі, чавуну, вугілля, та іншої сировини, заснована в Люксембурзі в 2004 році. У 2007 році Carbofer General Tradіng придбала збутову мережу «Євразметалу». Обсяг продажів Carbofer General Tradіng в 2008 році становив 9,7 мільйона тонн, виторг – 3 мільярди доларів США.

«Внєшекономбанк» є агентом уряду Росії з обслуговування зовнішнього боргу, стягнення кредиторської заборгованості колишнього СРСР, управління коштами Пенсійного фонду Росії, а також із надання позик і гарантій російським експортерам. У січні 2009 року банк став власником 75%+3 акції українського «Промінвестбанку». 100% акцій Державної корпорації «Банк розвитку і зовнішньоекономічної діяльності» («Внєшекономбанк») належать урядові Росії.

«Тройка Діалог» – один із найбільш авторитетних російських інвестиційних банків, що працює на ринках країн-учасниць СНД, заснований у 1991 році.

Recommended

XS
SM
MD
LG