Доступність посилання

ТОП новини

Вибори в Україні були чесними – американський конгресмен


Заступник голови місії спостерігачів Парламентської асамблеї ОБСЄ, американський конгресмен Алсі Гейстінґз заявляє, що вибори Президента в Україні були чесними і відповідали міжнародним стандартам. За його словами, порівняно з виборами Президента 2004 року та парламенту 2006 року, за якими він теж стежив, спостерігається покращення.

«Взаємні звинувачення опонентів у намірах сфальсифікувати вибори не справдилися в день голосування. Той факт, що виборці насправді не знали, хто переможе в цих виборах, свідчить про те, що демократія процвітає в Україні. Люди мають право вибору в цій країні. Кандидати демонструють здорову конкуренцію та мають змогу вільно агітувати за себе серед громадян», – мовиться в заяві конгресмена.

Серед недоліків Гейстінґз згадав недосконалий виборчий закон в Україні.

«На жаль, недосконалий та неясний закон про вибори залишив працівників дільниць без єдиного стандарту, як діяти з внесенням людей до списків у день виборів, а це призвело до того, що деякі люди не змогли проголосувати», – заявив заступник голови місії спостерігачів Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Водночас конгресмен наголосив, що безвідносно до результатів другого туру виборів в Україні, сподівається «на продовження співпраці США з цією важливою країною та на те, що український народ продовжить відігравати активну роль у становленні їхньої молодої демократії».

Американський конгресмен Алсі Гейстінґз раніше був спостерігачем в Україні під час виборів 2004 року та керував місією спостерігачів ОБСЄ на парламентських виборах в Україні 2006 року.
XS
SM
MD
LG