Доступність посилання

ТОП новини
23 Березень 2019, Київ 04:54

У Криму виборчу явку підвищують підвозом виборців


Один із автобусів, якими Партія регіонів підвозить виборців до дільниць. А біля самої дільниці продають дешеві продукти

Сімферополь – Практично на кожній виборчій дільниці більшості міст і райцентрів Криму чергують автобуси, котрими організовано підвозять виборців для голосування. Про це Радіо Свобода повідомили на умовах анонімності представники міжнародних організацій, які спостерігають за виборами на території автономії.

Активність виборців на 11 годину ранку в АРК зросла більш як на 2 відсотки у порівнянні з першим туром голосування 17 січня – до 18,51 відсотка. Підвіз виборців, організований кримськими «регіоналами» практикувався і в першому турі, але не так масово, зазначають місцеві оглядачі. Втім, представники кримського штабу Віктора Януковича ще тоді заявили, що виборці добровільно відгукуються на пропозиції виборчих штабів допомогти потрапити на дільниці для голосування і це не суперечить чинному законодавству.

На багатьох дільницях Сімферополя також організована підвізна торгівля за досить «демократичними» цінами. Активісти БЮТ кажуть, що дешеві продукти завозять за розпорядженням керівників Сімферопольського району, які є членами Партії регіонів. Разом з тим, голови територіальних комісій, і від Юлії Тимошенко, і від Віктора Януковича, претензій не мають, кажуть, це хороша радянська традиція, яку слід зберегти, щоб люди відчували: вибори – це свято.

Порушення є, але небагато, значно більше «параної»

Голосування на одній з виборчих дільниць у Сімферополі
Загалом вибори в Криму проходять спокійно. Зранку відкрилися всі виборчі дільниці. Водночас, виборчі штаби обмінюються взаємними звинуваченнями у спробах зірвати голосування.

Регіонали повідомили, що напередодні невідомі масово телефонували кримчанам і, називаючись прихильниками Партії регіонів, рекомендували поставити хрестики напроти прізвища Віктора Януковича і одночасно закреслити прізвище Юлії Тимошенко (що зробить бюлетень зіпсованим). У прес-службі кримської організації Партії регіонів також повідомили, що виявили на кількох дільницях виборчих округів №№ 1, 5 і 9 ручки з чорнилами, що зникають.

Водночас, бютівці звинувачують регіоналів, що ті за допомогою корумпованих судів намагаються «вибити» з виборчих комісій представників Юлії Тимошенко, здобувши таким чином чисельну перевагу. Зокрема, наводиться приклад члена окружної виборчої комісії № 10 Олексія Дмитрієва, якого без його відома і присутності суд вивів з виборчкому о 3 годині ночі 7 лютого.

У штабі Юлії Тимошенко також заявили, що у Джанкої керівників виборчих комісій невідомі залякують розправою після перемоги Віктора Януковича. Регіонали це спростовують і стверджують, що кримські бютівці відправили до Києва понад тисячу «міцних парубків» для участі у вуличних акціях. Лідер кримського БЮТ народний депутат України Андрій Сенченко назвав це твердження «параноєю».

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG