Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 08:20

США: перші відгуки на вибори в Україні


Архівна фотографія. Віце-президент США Джозеф Байден зустрівся з Віктором Януковичем у Києві, 21 липня 2009 р.

Нью-Йорк – У США негативно відреагувала на попередні результати президентських виборів в Україні фондова біржа. А західні уряди не можуть второпати, що коїться в Україні, зазначає американський політолог.

У Сполучених Штатах негативно відреагувала на повідомлення про перемогу Віктора Януковича фондова біржа. За даними мережі фінансових новин Блумберга, вартість українських державних облігацій впала на половину відсотка і настільки ж подешевшала гривня.

На думку банківських стратегів Андреаса Колбі та Кун Чау, «на даний момент ризики, як виглядає, зростають з огляду на те, що остаточний результат може бути заперечуваний з наступними можливими юридичними кроками. Отож, ми розглядаємо наслідок цих виборів як дещо негативний для ринків».

Інший впливовий оглядач Пол Кругмен, нобелівський лауреат з економіки, в інтерв’ю фінансовому телеканалові CNBC нагадав, що «Програма екстреної позики Україні з боку Міжнародного валютного фонду на суму 16,4 мільярда доларів лишається замороженою, до того ж, у глобальних інвесторів дещо зменшується апетит до ризикованих капіталовкладень, отож перспектива чергового раунду політичного двобою вельми негативно вплине на українські ринки».

Дейвід Грін, коментатор Національного Громадського радіо, звертає увагу якраз на обіцянку Януковича бути жорстким керівником, щоб повернути Україну до нормального економічного стану, і вибори показують, каже репортер, що половина населення його підтримує, але поки що невідомо, яким саме шляхом піде Україна.

Як дивиться Вашингтон на українські події?

Офіційних відгуків поки що нема, але Дейвід Грін каже: «Західні уряди не можуть второпати, що коїться в Україні. За останні 5 років вони бачили багато політичної боротьби і параліч країни. Економіка у занепаді. Тож люди, які підтримували Помаранчеву революцію, продемократичний рух, розчарувалися».

За словами Дейвіда Гріна, Віктор Янукович обіцяє відкрити двері до Європи. Хоча його вважають проросійським діячем, він обстоює вільний ринок, інтеграцію у Європейський Союз.

«Тим не менше, спостерігачі на Заході дивляться на події в Україні з тривогою», – каже Дейвід Грін. Цю думку поділяє Кліффорд Ліві, оглядач «Нью-Йорк Таймс». Він пише, що «перемога Януковича означала б тріумф Москви у її змаганні із Заходом за впливи у колишньому Радянському Союзі».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG