Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 15:44

Прем’єр Туреччини відступає від планів депортувати вірмен


Реджеп Тайїп Ердоган заявив у суботу, що не має планів найближчим часом депортувати нелегальних працівників із Вірменії.

Як сказав прем’єр-міністр Туреччини, в ухваленні останніх резолюцій про визнання геноциду вірмен винні впливові вірменські діаспори на Заході і «ті, хто їх використовує».

Турецькі засоби інформації і правозахисники звинуватили прем’єра в тому, що він раніше цього тижня погрожував депортувати з Туреччини нелегалів-громадян Вірменії, щоб помститися за ухвалення на Заході нових резолюцій, які визнають чи рекомендують визнати за геноцид масові вбивства вірмен у роки Другої світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії.

Минулого тижня таку резолюцію ухвалив парламент Швеції, а перед тим проект резолюції про таке визнання схвалив комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США, що означає можливість розгляду цього тексту в усій палаті.

Вірменія і вірменські діаспори в світі заявляють, що масові вбивства близько півтора мільйона вірмен наприкінці Першої світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії, були спрямованим геноцидом вірменського народу, й домагаються такого визнання від інших держав.

Сучасна Туреччина категорично протестує проти такого визначення і проти будь-яких заяв про «геноцид вірмен» із боку інших країн. У Туреччині заявляють, що вірмен у ті роки загинуло набагато менше і що загибель значного числа і вірмен, і турків, і представників інших народів тодішньої імперії була сумним наслідком громадянської війни, що точилася при розпаді імперії.

Recommended

XS
SM
MD
LG