Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 00:13

Опозиція виборює в парламенті інструменти контролю


Депутати від фракції Блоку Юлії Тимошенко у Верховній Раді блокують трибуну й президію парламенту. Київ, 2 квітня 2010 року

Київ – У Верховній Раді в п’ятницю відбувся шаховий турнір, а от законодавча робота парламенту була заблокована фракцією БЮТ. Опозиціонери вимагають перерозподілу керівних посад у парламентських комітетах між опозицією та коаліцією згідно з законом про Регламент. Натомість коаліція наразі не збирається йти на поступки і очікує, що блокування не буде тривалим.

Блокування розпочалося ще в четвер. Основна вимога фракції БЮТ – перерозподіл керівних посад в парламентських комітетах. За словами голови парламентського комітету з питань правової політики б’ютівця Сергія Міщенка, опозиція вимагає того, що їм належить згідно з законом про регламент.

«Як може діяти опозиція, не маючи інструментів впливу на владу? – каже він. – Це керівні посади в комітетах, це паритет. Зрозуміло, коли в опозиції була Партія регіонів, ми їм цей інструмент передали. Логічно, що коли влада і опозиція помінялися, то цей інструмент треба також передати. Не може бути інструмент опозиції у влади, яка, в такому разі, буде сама себе контролювати».

Коаліціанти натякають, що опозиціонери пересваряться

Натомість представники коаліції запевняють, що опозиціонери не хочуть домовлятися, а намагаються домогтися свого за допомогою ультиматумів. До того ж, за словами депутата-регіонала Володимира Олійника, серед б’ютівців немає згоди щодо розподілу посад.

«Є там явні претенденти на окремі посади голів комітетів, які не наберуть підтримки не лише в коаліції, але й у них – в опозиції. Достатньо одіозні фігури. І тоді буде ще один конфлікт. Бо там є такі, які кажуть: якщо не мене – то нікого!» – сміючись, зауважив депутат-регоінал.

Не підтримують перерозподілу і голови комітетів від НУНС. Депутат-нашоукраїнець Юрій Костенко вважає, що парламент неспроможний працювати за новим Регламентом.

«Зміни до Регламенту готувалися Партією регіонів і БЮТ під конституційні зміни, які закріплювали в Україні так звану двополюсну модель. Коли незалежно від того – чи ти в опозиції, чи ти у владі – все одно маєш повноваження, які достатні для того, аби підтримати свій як мінімум бізнес. Ми також в опозиції. Тільки ми є правою опозицією. І тому всі права опозиції передавати найбільшій фракції – ну, а де ж тоді принципи демократії?» – коментує ситуацію Юрій Костенко.

БЮТ заблокував свою ж ініціативу

У кулуарних розмовах більшість опитаних парламентарів схиляється до думки що, попри заяви бютівців, блокування не буде тривалим. Адже невдовзі має розпочатися розгляд проекту державного бюджету. Тож коаліція готова вдатися до контрзаходів, аби розблокувати роботу в сесійній залі. Проте б’ютівці зазначають, що поки комітет з питань бюджету очолюють представники Партії регіонів, про жоден контроль опозиції за ухваленням бюджету не може бути й мови.

У п’ятницю через блокування роботи парламенту депутати не змогли заслухати ініційований фракцією БЮТ звіт міністра палива та енергетики Юрія Бойка про московські переговори щодо зміни газових контрактів.

Натомість у будівлі Верховної Ради відбувся шаховий турнір «Парламентська партія 2010». Вже й після того, як блокувальники залишили сесійну залу, шахові баталії ще тривали.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG