Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 02:40

Тимошенко знову командує урядом – тепер опозиційним


Прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв, лідер блоку свого імені Юлія Тимошенко й колишній віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря під час засідання опозиційного уряду. Київ, 31 березня 2010 року

Київ – У середу в Україні засідали одразу два уряди. У будівлі Кабміну зібрав урядовців Микола Азаров, а в кінозалі Верховної Ради відбулося перше засідання опозиційного ряду. Серед цілей, які поставили перед собою опозиціонери – допомогти владі виконати свої передвиборні обіцянки.

Посади в опозиційному уряді розподілені майже порівну між представниками фракцій БЮТ та НУНС. Зокрема, всі посади віце-прем’єрів отримали нашоукраїнці Юрій Кармазін, Володимир Стретович та Олесь Доній. Опозиційне міністерство закордонних справ очолив колишній голова відомства Борис Тарасюк, міністерство оборони – колишній командувач сухопутних військ Микола Петрук, міністерство внутрішніх справ – колишній заступник міністра Геннадій Москаль. Крім тіньового уряду, опозиція має намір сформувати ще й стратегічну експертну раду.

Хоча прем’єром опозиційного уряду є депутат-б'ютівець Сергій Соболєв, тон на засіданні задавала екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Саме вона визначила головні завдання діяльності опозиційного кабміну.

«Такий потужний аналітичний центр, яким є опозиційний парламентський уряд, якраз і може здійснювати головні функції контролю, аналізу і пропонування альтернативи, – заявила лідер БЮТ. – Ми будемо збиратися щотижня, щоб мати можливість проаналізувати всі рішення, які приймає офіційний уряд і обговорити всі проекти, які подаємо ми».

Від Азарова зажадали виконати обіцянки Януковича

Першою битвою, яку дасть тіньовий кабмін офіційному, буде бюджетна. Юлія Тимошенко наголосила: позаяк криза скінчилася, а економіка піднімається, то в бюджеті не повинно бути притаманних кризовому періоду показників. Відтак, за її словами, опозиція наполягатиме, щоб дефіцит бюджету не перевищував 4 відсотків ВВП, а річна інфляція була не більше ніж 10 відсотків.

«Ми, як об’єднана опозиція, хотіли б побачити від уряду в бюджеті на 2010 рік виконання тих обіцянок, які Янукович брав під час виборчої кампанії», – наголосила екс-прем’єр.

Серед законодавчих ініціатив опозиційного уряду однією з перших буде спроба скасувати рішення про відтермінування вступу в дію пакету антикорупційних законів.

У свою чергу, Сергій Соболєв, як, до речі, і Микола Азаров на сьогоднішньому засіданні уряду, звернув увагу на цінову політику.

«Ціни на бензин і нафтопродукти зросла на 45-55 копійок. Потуги уряду зменшити ціни на 10-15 копійок у рамках сьогоднішнього меморандуму між нафтотрейдерами і чинним урядом – мені хотілося б, щоб це було проаналізовано, бо це прямий зговір», – поставив опозиційний прем’єр завдання своїм міністрам економіки та енергетики.

Приклад Соболєва надихнув Яценюка


Попередній тіньовий ряд очолював теперішній глава держави Віктор Янукович. Політолог Юрій Якименко зазначає, що головним завданням опозиційного уряду є критика дій уряду офіційного.

«Скоріше, це механізм розрахований на інформаційне використання, – каже експерт. – Але, якщо буде налагоджена робота експертних структур при тіньових міністрах, то можна буде говорити про напрацювання альтернативних законодавчих пропозицій».

Між тим, невдовзі в Україні може з’явитися ще один опозиційний уряд – на чолі з лідером «Фронту змін» Арсенієм Яценюком. За його словами, таким чином фронт змін ініціює появу нової політичної еліти, яка неодмінно прийде до влади у 2012 році. Арсеній Яценюк пообіцяв 15 квітня представити своїх урядовців.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG