Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 18:29

США оприлюднили нову політику ядерної оборони


США «бажають наголосити, що розглядатимуть можливість вдатися до ядерної зброї тільки за надзвичайних обставин для захисту життєвих інтересів Сполучених Штатів або їхніх союзників чи партнерів», мовиться в документі, що його адміністрація президента Барака Обами подала Конгресові.

США, зокрема, заявляють, що виключають відповідь ядерною зброєю на напади на Америку з застосуванням біологічної, хімічної чи звичайної зброї.

Але цей момент стосується тільки країн, які виконують умови Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, і, таким чином, це самообмеження США не стосується Ірану чи Північної Кореї.

Документ про позицію США з ядерного питання називає за найбільшу загрозу «ядерний тероризм», а не держави, які мають ядерну зброю.

У ньому також згадано брак прозорості щодо ядерних програм Китаю, що викликає питання про стратегічні наміри цієї країни.

Нова ядерна політика оприлюднена в Вашингтоні за два дні до того, як президенти США і Росії мають підписати нову угоду про обмеження стратегічних наступальних озброєнь, яка має далі зменшити кількості стратегічних ядерних боєголовок і засобів їхньої доставки у двох найпотужніших ядерних держав світу.

Ініціативи Білого дому мають на меті заохотити й інші країни скоротити свої арсенали ядерної зброї чи й відмовитися від них чи від їхньої розробки.

Recommended

XS
SM
MD
LG