Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 02:28

Саміт США-Росія у Празі


Іспанська зала Празького Граду готова до підписання президентами США і Росії нового договору про ядерне роззброєння. Прага,7 квітня 2010 року

Прага – Сьогодні до Праги прибув президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама. З російським президентом Дмитром Медведєвим вони тут підпишуть новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. Водночас до чеської столиці з’їжджаються лідери – президенти і прем’єри 11 східно-європейських держав, які проведуть з Бараком Обамою переговори.

Не буде перебільшенням сказати, що нині до Праги звернені погляди світу. Сьогодні рівно в полудень тут буде підписаний важливий для майбутнього документ – новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. «Договір про довіру» – так назвали документ у Празі.
Президент США Барак Обама у четвер прибув до Праги. 8 квітня 2010 року


Прага для проведення саміту вибрана не випадково. Саме в Празі рік тому, 5 квітня 2009 р., Барак Обама сформулював свою головну мету – світ без ядерної зброї. Новий Договір, як і нова ядерна доктрина США – кроки на шляху досягнення цієї мети.

У програмі президента США в Празі також переговори з лідерами європейських країн, зокрема, Словенії, Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі, Чехії, Словаччини, Хорватії та країн Балтії. Місцем проведення неформальних зустрічей обрана резиденція американського посла. Головною темою переговорів, на думку аналітиків, буде співпраця США та Європейського Союзу, також діалог НАТО з новими країнами-членами Альянсу.

Президент Росії Дмитро Медведєв у середу провів зустріч з президентом Чехії Вацлавом Клаусом. 7 квітня 2010 року
Російський президент приїхав до Праги напередодні, ввечері в середу з Братислави, де перебував з офіційним візитом. З президентом Словаччини Іваном Ґашпаровичем він брав участь у відзначенні 65-ліття визволення Братислави від нацистів. Крім цього, у Братиславі була підписана низка двосторонніх договорів, які стосуються насамперед співпраці країн у паливно-енергетичній галузі. Так Росія підтвердила, що і надалі залишається для Словаччини найбільшим торговельним партнером.

Прага, яка звикла до прийому високих гостей, цього разу долає всі рекорди. Порядок у чеській столиці підтримуватиме 5 тисяч поліцейських, тільки безпеку Барака Обами і Дмитра Медведєва забезпечуватиме близько 100 охоронців. З Вашинґтона і Москви до Праги спеціальними літаками вже досталені президентські лімузини, для Обами ще й спеціальний вертоліт. Від сьогодні і до середині п’ятниці рух у Празі буде обмежений. Адже крім саміту потрібно також забезпечити пересування інших високих гостей, серед яких держсекретар США Гілларі Клінтон і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, які також приїдуть до чеської столиці.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG