Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 00:14

Обама і Медведєв підписали угоду про СНО


Президент США Барак Обама та його російський колега Дмитро Медведєв підписують нову угоду про СНО. Прага, 8 квітня 2010 року

Президент США Барак Обама та його російський колега Дмитро Медведєв підписали в четвер у Празі нову угоду про стратегічні наступальні озброєння. Цей договір передбачає скорочення озброєнь в арсеналах обох країн.

Новий договір щодо стратегічних наступальних озброєнь між Росією та США прийде на зміну Договорові про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-1, англ. START I, рос. СНВ-1), укладеному 1991 року, термін дії якого закінчився в ніч на 5 грудня 2009 року. Рік тому саме в Празі президент Обама задекларував свою мету: світ без ядерної зброї.

Президент Медведєв заявив напередодні, що нова американсько-російська угода матиме важливу роль у формуванні майбутніх зусиль із роззброєння.

Договір узгодили після місяців непростих переговорів. Його мета – упродовж семи років зменшити ядерні арсенали двох держав до 1 тисячі 550 боєголовок, це приблизно на третину менше, ніж дозволено зараз.

Росія і США разом володіють приблизно 95 відсотками ядерної зброї у світі.

Обама і Медведєв розкритикували Іран


Президент США Барак Обама виділив Іран як країну, яка має бути «ізольована» і має «відчути наслідки» за порушення угоди про нерозповсюдження ядерної зброї. Про це американський президент заявив у Празі після підписання разом з російським колегою Дмитром Медведєвим угоди щодо стратегічних наступальних озброєнь.

Зі свого боку, президент Дмитро Медведєв заявив, що «повністю погоджується» з оцінкою Обами. Як заявив російський президент, Іран не зміг відповісти на «чимало конструктивних пропозицій» щодо своєї ядерної програми.

За його словами, Росія не може «заплющувати очі» на неспроможність Ірану відповідати своїм міжнародним зобов’язанням, які передбачає угода про нерозповсюдження.

Рада безпеки ООН має обговорити можливість санкцій проти Ірану, наголосив Медведєв.

Теффт: підписання угоди про СНО – крок до гарантування безпеки кожного

Посол США в Україні Джон Теффт називає підписання нової угоди щодо стратегічних наступальних озброєнь між США та Росією «значним кроком у гарантуванні безпеки кожного з нас».

«Як людина, яка тривалий час займалася проблемами роззброєння на міжнародному рівні, я вважаю, що ця подія виведе питання міжнародної безпеки на якісно новий рівень», – заявив дипломат у четвер у Києві.

За словами Джона Теффта, конференція, яка відбудеться у Вашингтоні 12-13 квітня за участю лідерів майже 50 держав, включно з Україною, зможе розглядати питання світової ядерної безпеки вже з урахуванням нової угоди між США та Росією.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG