Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 07:33

Євро зростає після оголошення про 30 мільярдів позики грекам


Брюссель – Одні тільки обіцянки допомоги Греції з боку європейських країн-партнерів донині не переконували світові ринки. Євро, з початку історії з грецькими бюджетним дефіцитом, продовжувало втрачати вагу поряд з американським доларом. Проте, одразу після вчорашньої позачергової відеонаради міністрів економіки співдружності, єдина європейська валюта різко пішла вгору. Причина в тім, що Афінам нарешті пообіцяли конкретну суму: 30 мільярдів євро протягом першого року «реанімації» грецької бюджетної системи.

Недільні новини про готовність країн єврозони викласти Греції конкретну суму позики одразу припинили спад курсу євро.

Саме цим і пояснюється різкий поворот на краще у становищі єдиної європейської грошової одиниці. Євро, що минулого тижня дорівнювало 1 долару та 33-м центам, сьогодні зранку подорожчало на близько 4 центи.

Криза, що поглинула попри Грецію й усю зону обігу євро, триває вже декілька місяців. Протягом усіх попередніх позачергових зустрічей європейських фінансових лідерів звучали тільки запевнення у солідарності та обіцянки допомоги. Проте, не оголошували жодних конкретних сум. І тільки в неділю країни-члени єврозони оприлюднили, що на першу вимогу Афін протягом року надійде 30-мільярдна позика, аби нормалізувати економіку Греції, борги якої вже сягнули 300 мільярдів євро.

Чи вистачить Греції тільки європейської допомоги?

Нинішня мета – це навіть не власне порятунок греків, а насамперед, припинення ринкових спекуляцій, породжених труднощами та невірними даними щодо стану їх економіки, що раніше надходили до Брюсселя з грецьких статистичних установ.

«Голови держав та урядів ЄС ще раніше вирішили надати допомогу – гроші, які ми позичимо для підтримки Греції. Тепер міністри фінансів «Єврогрупи» уточнили деталі та довели, що слід довіряти тим принципам допомоги, які до цього пообіцяли лідери країн та урядів Євросоюзу», – каже Жан-Клод Юнкер, голова «Єврогрупи», об’єднання 16 країн, що користуються євро.

Звичайно, якщо на вимогу грецького уряду, попри цей грошовий транш, слід буде зробити додаткове фінансове вливання, тоді звернуться по допомогу до Міжнародного валютного фонду. Щоправда, ця фінансова установа надасть гроші зі значно суворішими умовами та відсотками. Тим часом, європейські партнери пообіцяли допомогу під символічні 5 відсотків річних.

Стабілізація європейської валюти?

Голова «Єврогрупи» Жан-Клод Юнкер налаштований позитивно і стверджує, що для сумнівів більше підстав немає.

«Гадаю, що «знаків питання» більше не буде, – каже він. – Поки існували сумніви щодо технічних деталей, складалося враження, що до надання позики ми ще не готові. Після ухвалення деталей ринки вже переконані, що позаду цього всього стоять реальні гроші».

Проте, ентузіазм значно менший у колах європейських економічних експертів. Насамперед, євро засвідчило, що проект єдиних європейських грошей не такий вже й успішний та доволі слабко захищений. Для зміни ситуації європейцям слід провести суттєві реформи. Насамперед, встановити чіткий контроль за станом економік та бюджетів країн зони євро, аби не допустити надання якоюсь із країн нових неправдивих даних чи цифр, необґрунтованих реальними економічними показниками.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG