Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 02:50

Правозахисники заявляють про погіршення з правами людини за Януковича


Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група заявляють про погіршення ситуації з дотриманням прав людини і основоположних свобод за перші 50 днів президентства Віктора Януковича.

Як мовиться у вчорашньому відкритому зверненні правозахисних організацій на ім’я Президента з нагоди 50 днів його перебування на посаді, яке наводить сьогодні агентство «УНІАН», після виборів нова влада успадкувала системні проблеми: відсутність сильної незалежної судової влади, масові та брутальні порушення права на справедливий суд, відсутність поваги до правосуддя тощо.

«Намагання правозахисних організацій, окремих відомств і державних службовців із МВС, Міністерства юстиції і Міністерства освіти і науки поліпшити ситуацію мали наслідком певний прогрес, але політична криза і принесення прав людини в жертву політичній доцільності не дали домогтися системних змін на краще», – мовиться в тексті листа.

Разом із тим правозахисники констатують, що дії органів влади протягом перших 50 днів її діяльності не свідчать про наміри змінити ситуацію на краще, а спрямовані на згортання навіть тих позитивних тенденцій, що були. «Ми спостерігали численні порушення і прояви неповаги до прав людини за цей період», – мовиться у зверненні.

Занепокоєння правозахисних організацій викликає різкий наступ на свободу вираження поглядів, порушення права на рівний доступ до вищої освіти, перенесення місцевих виборів.

Правозахисники акцентують увагу також на дискримінації жінок (суто чоловічий склад уряду, серед голів облдержадміністрацій немає жодної жінки) та публічні твердження, що жінки не можуть проводити реформи.

Стурбованість правозахисних організацій викликає також інформація про факти звільнення профспілкових активістів за відстоювання прав шахтарів.

«Знущанням над людськими цінностями вбачається нам намір КПУ поставити бюст Йосипа Сталіна в Запоріжжі тощо», – заявляють правозахисники.
Також, на їхню думку, не можна залишати без уваги погіршення доступу до архівних документів про політичні репресії, втручання СБУ у діяльність Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та заява СБУ про необхідність спрощення механізму отримання санкції на збирання інформації з каналів зв’язку (прослуховування).

Для поліпшення ситуації в сфері прав людини правозахисники висловлюють готовність до співпраці і рекомендують посилити конституційні гарантії прав людини і основоположних свобод, а також провести реформування судової системи, кримінальної юстиції та системи безоплатної правової допомоги відповідно до ухвалених указами Президента концепцій, зокрема, ухвалити новий Кримінально-процесуальний кодекс.

Крім того, на їхню думку, необхідно змінити пріоритети інформаційної політики, ухваливши законопроекти про доступ до публічної інформації, про інформацію, про суспільне радіомовлення, про громадські організації і переглянути законодавство про захист суспільної моралі та практику його застосування.

Recommended

XS
SM
MD
LG