Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 03:35

Опозиція закликає громадян до протесту в вівторок


На мітингу опозиційних сил під стінами Верховної Ради в Києві лідер БЮТ Юлія Тимошенко закликала громадян вийти в вівторок зранку на акцію протесту проти планованої цього дня в парламенті ратифікації угоди з Росією про продовження на 25 років перебування Чорноморського флоту Росії на території України.

А парламентські опозиційні сили вона закликала влаштувати ратифікації «системний чіткий опір».

За її словами, ця угода «неприпустима» для України, «тому що військова база починається зі слова війна, а нам на нашій території чужа війна не потрібна».

Виголошуючи звернення мітингу, Тимошенко заявила, що підписання угоди «є безпрецедентним кроком національного зрадництва і ганьби».

«Ця влада на чолі з Януковичем має бути повалена якнайшвидше… Чим скоріше вона буде переборена, тим менше вона встигне завдати шкоди власній державі, міжнародній репутації України, душам наших співвітчизників», – мовиться у зверненні.

«Ми починаємо боротьбу за визволення України. Ставайте поруч», – процитувала Тимошенко звернення мітингу.

У зверненні мовиться, що захист суверенітету і територіальної цілісності є справою всього українського народу.

Блок Юлії Тимошенко домагався провести позачергове засідання Верховної Ради, на якому засудити угоду про продовження перебування Чорноморського флоту Росії на території України. Але Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив у п’ятницю, що лише вдень отримав підписи депутатів під вимогою провести засідання, тому встигнути організувати його на суботу неможливо.

Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали 21 квітня в Харкові угоду про продовження перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року. В обмін на цю угоду Україна отримала зниження ціни на російський газ на 30%, але не більш ніж на 100 доларів за тисячу кубометрів, і тільки на термін до 2020 року.

Тоді ж керівники двох держав домовилися влаштувати синхронну ратифікацію угоди в парламентах своїх країн уже в вівторок, 27 квітня.

Опозиція назвала цю угоду зрадою національних інтересів.
XS
SM
MD
LG