Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 06:11

Іран вітає пропозицію нових ядерних переговорів


Іран заявив, що вітає пропозицію провести нові переговори щодо його ядерної програми з західними державами, можливо, на території Туреччини.

Турецьке агентство «Анадолу» цитує в суботу слова міністра закордонних справ Ірану Манучера Моттакі, що Іран приймає таку ідею, і такі переговори можна було б провести вже найближчим часом, якщо вдасться домовитися про дату.

За повідомленням, Моттакі говорив про це пізно ввечері в п’ятницю після своїх зустрічей із турецькими урядовцями у Стамбулі.

Туреччина запропонувала, щоб секретар Верховної ради національної безпеки Ірану й керівник іранської делегації на ядерних переговорах Саїд Джалілі зустрівся з координатором зовнішньої політики ЄС Катрін Аштон, щоб обговорити виходи з глухого кута, в який зайшли переговори Тегерана зі світовими державами, котрі хочуть домогтися, щоб Іран не мав здатності створити ядерну зброю.

Переговори зірвалися через суперечки навколо способу виконання пропозиції Заходу Іранові обмінювати його незбагачений уран на готове ядерне паливо для іранського дослідного реактора.

Recommended

XS
SM
MD
LG