Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 02:06

Кримські «нові ліві» захищають російських шахтарів від Кремля


Кримські «нові ліві» на знак солідарності з російськими шахтарями пікетували Генеральне консульство Росії в Сімферополі

Сімферополь – У Криму місцеві активісти «Всеукраїнської організації марксистів» та «Антифашистської дії» на знак солідарності з російськими шахтарями пікетували Генеральне консульство Росії в Сімферополі. 8 травня на шахті «Распадська» у місті Мєждурєченську на Кузбасі стався вибух, в результаті якого за офіційними даними загинули 66 шахтарів, ще 24 й досі не знайдені. Однак представники незалежних профспілок стверджують, що загинуло нібито близько 150 осіб.

Увечері 14 травня працівники шахт Мєждурєченська вийшли на акції протесту і перекрили залізничні колії. Вони вимагали підвищити зарплату, поліпшити умови праці і розслідувати причини вибуху.

У відповідь на їхні дії влада застосувала силу – сльозогінний газ і гумові кулі, сталися сутички, багато протестувальників отримали поранення і були затримані. Кримські «нові ліві» вирішили не залишатися осторонь і спробували передати російському президенту Дмитру Медведєву звернення на захист кузбаських шахтарів. Однак зробити це їм не вдалося.

До російського генконсульства прийшло близько півсотні молодих марксистів, анархістів та антифашистів, вони планували передати через дипломатів звернення до президента, керівників Держдуми Росії і губернатора Кемеровської області. Однак працівник консульства, який вийшов до протестувальників, за словами одного з активістів лівих організацій Криму Михайла Соколенка, заявив, що консульство – «не головпоштамт, листів передавати не буде».

Ліві активісти повідомили, що надіслали цього листа на офіційний сайт президента Росії. Учасники акції також залишили записи у «книзі солідарності», яку потім переслали до російського посольства. Водночас у генконсульстві відмовилися коментувати цю публічну акцію «нових лівих».

В Україні у шахтарів ті ж проблеми?

Представники «Всеукраїнської організації марксистів» та «Антифашистської дії» заявили журналістам, що насамперед прийшли висловити свою солідарність із російськими шахтарями. Разом із тим, у листі до представників російської влади вони вимагають провести незалежне розслідування, призначити спостерігачів за його перебігом з-поміж шахтарів та опублікувати дані цього розслідування, а також покращити умови роботи шахтарів, підвищити їм зарплати.

Ліві активісти назвали неприйнятним застосування силових методів стосовно шахтарів, які протестували в Мєждурєченську. Водночас вони висловили сподівання, що можливий «успіх кузбаських шахтарів підштовхне до організованої боротьби за свої трудові права» їхніх колег в Україні, оскільки ситуація у вугледобувній галузі української економіки «не краща, аніж у російській», мовиться у прес-релізі організаторів пікету. Він, до речі, пройшов під гаслами «Еліту Кремля – на видобуток вугілля!» і «Люди важливіші прибутків».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG