Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Камерон: Британія залишатиметься поза єврозоною


Прем'єр-міністр Девід Камерон під час засідання кабінету міністрів, Лондон, 13 травня 2010 року
Прем'єр-міністр Девід Камерон під час засідання кабінету міністрів, Лондон, 13 травня 2010 року

Лондон – Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон під час свого першого закордонного візиту захистив у Берліні рішення нового уряду не вступати до зони обігу спільної грошової одиниці Європейського Союзу. Це сталося у час, коли євро впало до найнижчої позначки щодо долара за чотири роки, а лідери ЄС докладають зусиль для повернення довіри до спільних грошей.

Під час зустрічі з президентом Франції Ніколя Саркозі британський прем’єр Дейвід Камерон побажав єврозоні успіхів, проте зазначив, що Британія мала рацію, коли не приєдналася до єврозони, і має рацію й надалі залишатися за її межами. Раніше нова британська владна коаліція у складі Консервативної та Ліберально-демократичної партій заявила, що Британія не вступатиме і не готуватиметься до вступу до єврозони за цієї парламентської каденції.

Заява британського лідера збіглась у часі із зустріччю міністрів фінансів Європейського Союзу, на якій було досягнуто згоди щодо потреби суворішого контролю над бюджетами країн-членів у час кризи.

Відповідаючи на закиди, що ЄС відреагував на події у Греції надто пізно, міністри пообіцяли бути ефективнішими у майбутньому. Вони також погодилися, що потрібні нові санкції, щоб правила спрацьовували в країнах-членах. Згідно з пропозиціями, країни, що перевищують встановлену межу дефіциту бюджету, можуть утратити фінансування від ЄС або право голосу.

Британія буде обережнішою щодо повноважень для підтримки єврозони

Тим часом Британія, яка сама мусить нині давати собі раду з величезним державним боргом, заявила, що в майбутньому більше не передаватиме ніяуих нових повноважень Брюсселю. Про це Дейвід Камерон повідомив канцлера Німеччини Анґелу Меркель, коли прибув до Берліна з Парижа. Він, зокрема, зазначив, що Британія не підписуватиме ніяких угод щодо надання ЄС більших повноважень для підтримки єврозони.При цьому він додав, що його країна позитивно налаштована до ЄС.

«Я хочу, щоб Британія була позитивним гравцем у Європі. Я хочу, щоб ми працювали разом для досягнення економічної стабільності, росту, разом вживали заходів проти дефіциту бюджету, що є в інтересах всіх наших країн, а також в інтересах сильної європейської економіки, яка нам абсолютно необхідна. Я розумію потребу стабільності в єврозоні. Це в британських інтересах. Британія не входить до єврозони, і навряд чи ми запровадимо євро. Але ми хочемо сильної і стабільної єврозони. 50 відсотків нашої торгівлі є з єврозоною, і це в наших інтересах», – заявив прем’єр.

Дейвід Камерон також сказав, що будь-яка передача повноважень із Лондона до Брюсселя відтепер мала б бути схвалена британцями на референдумі. Він також висловився за те, щоб деякі вже передані до ЄС повноваження були повернуті до британського парламенту. Камерон також наголосив, що будь-які угоди ЄС, навіть ті, що стосуються лише єврозони, потребують одностайної підтримки всіх 27 країн-членів, включно з Великою Британією, яка, таким чином, має право вето.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG