Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині горять ліси


(архівна фотографія) Навчання лісового пожежного загону, 13 квітня 2010 року

Дніпропетровськ – На Дніпропетровщині другий день поспіль горить лісовий масив площею сто гектарів. Вогонь нищить перлину степової України, заявляють екологи. А представники Міністерства з питань надзвичайних ситуацій наголошують: причиною пожеж є не тільки аномальна спека, а й людський фактор.

Такої масштабної лісової пожежі на Дніпропетровщині не було вже кілька років. На землях Новомосковського військового лісгоспу спалахнув масив хвойного та мішаного лісу. Наразі пожежникам та лісникам вдалось локалізувати пожежу по периметру, але повністю із вогнем не впорались.

«Попередньо встановлено, що вигоріло 40 гектарів верхового лісу і 60 гектарів низового. У минулі роки не було таких масштабів. Коли зробимо геодезичну зйомку місцевості, тоді про збитки держави зможемо говорити», – сказав начальник відділу біоресурсів та природно-заповідного фонду Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області Віталій Голуб.

Штраф за вогонь – 17 гривень

Значні загоряння лісовики пов’язують із аномальною спекою в Україні. Але головна причина лісових нещасть – не спека, а людська недбалість, вважають представники влади.

За словами першого заступника начальника Дніпропетровського обласного управління лісового і мисливського господарства Валерія Величка, люди на відпочинку забувають про елементарні правила безпеки. Знайти винуватців потім дуже важко, та й штрафи за необережне поводження з вогнем мізерні.

«Ми намагаємось обходитись бесідами, але якщо людина неадекватна, звичайно, ми штрафуємо. За порушення правил пожежної безпеки – 17 гривень штраф», – зазначає заступник начальника обллісгоспу.

Гинуть багатющі ліси


Екологи кажуть: зелені масиви дуже цінні. На заповідних територіях придніпровських лісів під охороною перебуває десяток видів «червонокнижних» рослин і півсотні видів птахів, рідкісних для Європи.

Землі Новомосковського лісгоспу, так званий Самарський бір, де зараз тривають пожежі, – перлина степової України. Ця територія зарезервована під національний природний парк, пояснюють в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області.

«Самарський бір включає надзвичайно різноманітні екосистеми. У межах бору зафіксовано більше тисячі видів вищих рослин, серед них виявлено близько 100 видів рідкісних та зникаючих видів рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України. Наприклад, рідкісні папороті, орхідеї. Надзвичайно різноманітний світ і безхребетних тварин. Тільки комах виявлено близько 3500 видів. Із них підлягає охороні 116 видів, у тому числі шістнадцять, занесених до Європейського червоного списку, і 26 видів – до Червоної книги України», – розповіла фахівець держуправління Марія Папученко.

Щоб компенсувати лісові масиви, знищені пожежами, щороку на Дніпропетровщині висаджують тисячі молодих дерев. За інформацією Гідрометцентру, в найближчі дні на Дніпропетровщині оголошена надзвичайна пожежна небезпека.

Відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG