Доступність посилання

ТОП новини

Якщо український олігарх вхожий на Банкову, це сприятиме призначенню на будь-які посади – експерт Ігор Жданов


Ігор Жданов

Київ – Якщо у Британії через можливий зв’язок з олігархом втрачають впливові посади, в Україні це може допомогти у політичній кар’єрі. Таким чином в ефірі Радіо Свобода експерт Ігор Жданов прокоментував новину з Лондона. Йдеться про те, що баронеса Паулін Невілл-Джонс втратила посаду радника з національної безпеки через можливі зв’язки з двома великими бізнесменами - співвласником компанії Rosukrenergo Дмитром Фірташем та алюмінієвим магнатом Михайлом Чорним. Британська газета Mail on Sunday повідомила про це, посилаючись на неназване високопосадове джерело у спецслужбах. Зі свого боку, Паулін Невілл-Джонс заявила, що не знайома особисто з Дмитром Фірташем і Михайлом Чорним.

– У Британії деякі особи втрачають посади через можливий зв’язок зі впливовим бізнесменом, а в Україні таке знайомство є корисним чи ні?

– Це класичний приклад, як у розвинутих демократіях ставляться до призначень у сфері національної безпеки. Навіть будь-який натяк на зв'язок не з тим, не в тому місці, не в той час призводить до того, що може бути заблоковане призначення на таку відповідальну посаду. В Україні навпаки. Якщо бізнес, олігарх вхожий на Банкову, до уряду, має впливових друзів-депутатів, це, безумовно, сприятиме призначенню на будь-які посади.

– А наскільки ефективно українські урядовці, яких пов’язують із тим же Дмитром Фірташем, можуть діяти за кордоном, у тій же Британії, наприклад?

– Якщо там блокуються певні призначення людини, котра, можливо, знала або через треті фонди, можливо, отримувала пожертви на свою діяльність, то зрозуміло, що за кордоном ставляться з певною пересторогою.

– А коли діяч з України є дуже впливовим, без контактів із будь-яким західним представником влади, важко вирішувати важливі питання співробітництва, що тоді робити?

– Була різна політика у сфері бізнесу, коли деякі компанії просто засудили за те, що вони застосовували певні методи наведення контактів за допомогою грошей. Кожен політик, кожна компанія обирає свій шлях. Легальний або напівлегальний.

– Скільки великих українських бізнесменів мають певну репутацію, коли для західного політика зв'язок із ними може негативно відбитися на кар’єрі?

– Я не думаю, що таких бізнесменів багато в Україні. Скоріше, йшлося про російських бізнесменів – подивіться пресу останніх років на Заході.

– А Ви наважилися б на прогноз – коли можливі контакти західних політиків із саме українськими впливовими бізнесменами не будуть перешкодою кар’єрі? І не буде неоднозначної репутації в українських бізнесменів на Заході?

– Будь-який зв'язок на Заході відстежується через пожертви і, напевно, тут є проблема – скільки брати цих пожертв, як брати, в який спосіб, через які фонди тощо. Водночас не треба демонізувати всіх українських бізнесменів.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG