Доступність посилання

ТОП новини

Чому Кім Чен Ір поїхав у Китай?


Кім Чен Ір традиційно скористався найнадійнішим, на його думку, видом транспорту – броньованим потягом

Прага – Північнокорейський лідер Кім Чен Ір відвідує з візитом Китай. Однак ніхто не знає причини цього несподіваного візиту, адже Кім Чен Ір відомий своєю таємничістю та засекреченістю. Подейкують, що він поїхав у Китай представити китайському керівництву призначеного «наступника престолу», свого молодшого сина.

Єдине, що відомо на сто відсотків, це те, що броньований поїзд Кім Чен Іра просувався у напрямку Китаю – північнокорейський лідер ніколи не літає літаками.

Одразу після того, як помітили, що поїзд лідера Півночі кудись прямує, в Південній Кореї почали спекулювати, а куди ж це він і чому. Їхній випуск новин урешті сповістив, назвавши Кіма-старшого за його найвпливовішою посадою: «Підтверджено, що керівник північнокорейського Державного комітету оборони Кім Чен Ір сьогодні вранці відвідав Китай. Його супроводжував «наступник престолу» Кім Чон Ин».

Усі погоджуються, що батько повіз свого наймолодшого сина на оглядини. Хоча за мірками віку інших колишніх комуністичних лідерів Кім Чен Ір зі своїми 68 роками не є аж таким старим, проте він постійно хворіє і взагалі потерпає від поганого здоров’я.

Підготовка до спадкоємництва


Наступного місяця запланована зустріч керівних органів північнокорейської Трудової партії Кореї, на якій мають бути обрані нові партійні лідери. Оглядачі припускають, що саме на цій партійній конференції, лише третій за весь час існування партії від 1948 року, Кім Чон Ин отримає якусь офіційну функцію, і таким чином розпочнеться підготовка до спадкоємництва.

Китай є єдиним союзником Північної Кореї, і, ймовірно, Пекін хоче бути впевненим, що під владою сина між країнами існуватимуть такі самі близькі відносини, як існували під владою батька. Попри те, що економіка Китаю є більш-менш вільною, Пекін усе ж таки вважає Північну Корею за такий собі ідеологічний буфер між Китаєм і Заходом.

Сумніви щодо спроможності Кім Чен Іра керувати країною існують від 2008 року, саме тоді він, як вважають, пережив інсульт. Чітке оголошення про свого бажаного спадкоємця дасть йому певні переваги вдома, адже від того часу, коли він почав хворіти, вирують спекуляції щодо його наступника.

Про обраного спадкоємця Кім Чон Ина мало відомо. Ми навіть не знаємо точної дати його народження. Він є наймолодшим із трьох синів Кім Чен Іра, навчався у Швейцарії. Йому нині чи то 27, чи то 28 років. У суспільстві, яке цінує вік і досвід, його молодість аж ніяк не є перевагою.

Проте подейкують, що син дуже подібний до батька за жорстокістю та прагненням влади. Про політичні погляди майбутнього лідера теж нічого не відомо. Однак оскільки Кім Чон Ина, як виглядає, обрано керувати країною, він, певно, поділяє батьківські ідеї щодо ізоляціонізму та централізованої економічної політики – напрямки, які нічого доброго не принесли цій злиденній країні.
  • Зображення 16x9

    Ірина Халупа

    На Радіо Свобода від 1990 року. Редактор і ведуча передач «Україна і світ», «52:30 у різних вимірах», «Вечірня Свобода», «Українське коло», «30 хвилин у різних вимірах». У 2001–2007 роках заступник директора Української редакції. 2007–2011 роки – директор редакції. Жила в п’яти країнах. Люблю мови, подорожувати, українську літературу 1920-30-х років, мистецтво та старі фільми. Не терплю фальш і брехню. Щоб не збожеволіти від української політики – вишиваю.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG