Державний секретар Гілларі Клінтон заявила: «(Нас) непокоїть те, що Північна Корея продовжує погрожувати й спричинює велику стурбованість поміж її сусідами та в усьому регіоні. Сполучені Штати цілковито й твердо стоять на захисті Південної Кореї». У спільній заяві міністра оборони США Роберта Ґейтса і його південнокорейського колеги Кім Тхе Йона говориться, що нинішні маневри є першими з кількох запланованих і що вони мають на меті «надіслати недвозначне послання Північній Кореї про необхідність покласти край її агресивній поведінці». Комуністичний режим, зі свого боку, стверджує, що маневри «є відвертуою провокацією з метою задушити (КНДР) силою зброї» і що Північна Корея «дасть законну відповідь власним потужним ядерним арсеналом».
Наскільки потужний ядерний арсенал Пхеньяна?
За даними американської розвідки, Північна Корея справді володіє ядерною зброєю – однією, максимум двома боєголовками, а також засобами доставки у вигляді балістичних ракет середнього радіусу дії. Та все ж оглядачі вважають, що Пхеньян блефує, погрожуючи застосуванням ядерної зброї.
Білл Кристол, редактор консервативного журналу The Weekly Standard, в інтерв’ю телеканалові новин FoxNews висловив певність, що пхеньянські посадовці не є самогубцями. Вони свідомі того, що ядерна війна може просто спопелити їх самих разом з усім режимом. Тож Сполучені Штати поки що не мають наміру оголошувати бойову готовність номер один.
«Адміністрація (президента США Барака) Обами заслуговує на схвалення й визнання. Вона поводиться як традиційний американський уряд, заявляючи, що ми підтримуємо наших союзників, захищаємо Південну Корею і Японію. (Білий дім) правильно робить, ігноруючи північнокорейську погрозу...» Кристол принагідно згадує, як президент Теодор Рузвельт на початку минулого століття, даючи пораду політикам, цитував африканське прислів’я: промовляй тихо, але тримай великого дрючка.
У маневрах у Японському морі беруть участь близько 20 кораблів, включно з найбільшим у світі авіаносцем «Джордж Вашингтон», 200 літаків і 8 тисяч моряків.