Доступність посилання

ТОП новини
25 лютого 2021, Київ 21:43

Верховна Рада знову змінює правила виборів


Дмитро Миколайчук Київ – Сьогодні Верховна Рада України збирається на позачергове засідання. Народні депутати планують розглянути низку змін до закону про місцеві вибори. Зокрема, може бути скасоване обмеження щодо участі у перегонах партій, зареєстрованих менше, ніж за рік до виборів. Втім, коаліція планує ухвалити й інші нововведення, не такі резонансні, але не менш важливі.

Серед змін до закону про місцеві вибори, які Верховна Рада має розглянути у понеділок, є й та, що змусить виборців голосувати лише за місцем офіційної реєстрації. До сьогодні чинною була норма, яка дозволяла внести себе до списку виборців за місцем проживання. На початку цього року перед президентськими виборами таким правом скористалися понад 800 тисяч українців.

Втім, у фракції Партії регіонів вважають, що це питання другорядне. Головне, що коаліція погоджується скасувати обмеження щодо терміну реєстрації партій, сказав в інтерв’ю Радіо Свобода народний депутат-регіонал Владислав Лук’янов.

«Це дрібниці, які в цілому не впливають на якість законодавства. А головними дискусійними питаннями є скасування річного терміну реєстрації, також пропозиції можуть бути враховані стосовно складу виборчих комісій. Пропонується запровадити не тільки парламентські партії, але й політичні сили, які будуть суб’єктами на місцевому рівні», – зауважив народний депутат-регіонал.

Антидемократичні зміни приховують навмисно

Опозиція вважає, що зміни виборчого законодавства обмежать права виборців. Запропоновані фракцією Партії регіонів зміни, в разі їхнього ухвалення, не покращать закону, адже вони не є системними, відзначив в інтерв’ю Радіо Совбода народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко Сергій Власенко.

«Зміни, які плануються коаліцією до голосування, не можна виривати з контексту і голосувати лише за них. Новий чинний закон про місцеві вибори є дуже недосконалим. Дуже багато фахівців, у тому числі європейських, говорять, що вибори не будуть відображати реального бажання громадян України проголосувати за своїх місцевих лідерів. Блок Юлії Тимошенко буде визначатися щодо голосування в понеділок, о дев’ятій годині ранку на засіданні фракції», – наголосив народний депутат від БЮТ.

У подвійній грі партію влади підозрює і професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань. В інтерв’ю Радіо Свобода він зазначив: «У політиці, як у процесі торгів, спочатку виставляють завищені вимоги, щоб потім зняти якісь недемократичні положення і сказати: «От ми ж відгукнулися на критику!». Я бачу в цьому елемент політтехнології. І крім цього, дуже важливо, що залишається ціла низка інших антидемократичних обмежень».

Планів щодо опору ініціативам фракції Партії регіонів опозиція не має. Самі регіонали не бачать підстав, через які могло б не вистачити голосів, щоб ухвалити запропоновані ними зміни до закону про місцеві вибори.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG