Доступність посилання

ТОП новини

«Більшість скарг журналістів стосується відносин із силовими структурами» – Ірина Геращенко


Київ – Генеральна прокуратура та Міністерство внутрішніх справ обіцяють перевірити інформацію про погрози та тиск на свідків у справі про зникнення харківського журналіста Василя Климентьєва. Про це уповноважені представники правоохоронних органів заявили на засіданні парламентської тимчасової слідчої комісії з розслідування випадків цензури. Також депутати закликали правоохоронців негайно розслідувати факти стеження за журналістами.

Ірина Геращенко
Відкриваючи засідання, голова комісії, депутат-нашоукраїнець Ірина Геращенко повідомила, що в журналістів, особливо регіональних видань, часто виникають проблеми з правоохоронними органами.

На адресу нашої тимчасової слідчої комісії надійшло 48 звернень від журналістів та журналістських колективів із скаргами на перешкоджання журналістської діяльності або на факти, які можна розцінювати як цензуру. Більшість скарг стосується відносин із силовими структурами», – зазначила вона.

Парламентська комісія закликала правоохоронців та колег-політиків утриматися від некоректних заяв щодо справи зниклого редактора газети «Новий стиль» Василя Климентьєва. Заступник міністра внутрішніх справ Леонід Зима запевнив, що правоохоронці отримали відповідний інструктаж. «Щоб відносилися більш-менш... не більш-менш, а коректно до всіх і у визначений термін проводили слідчі дії», – сказав він.

Заступник керівника МВС пообіцяв особисто перевірити інформацію оприлюднену заступником редактора газети «Новий стиль» Петром Матвієнком про те, що у свідків по справі Климентьєва виникають проблеми з податковою і міліцією. Леонід Зима визнав, що певний час слідство тривало кволо, проте тепер ситуація докорінно змінилася.

Регіонали проти виїзду комісії в Харків

Парламентська комісія попросила правоохоронців якомога швидше повернути техніку «Нового стилю», вилучену в перебігу розслідування, щоб газета могла вже найближчим часом поновити свій вихід.

Проте члени комісії від фракції Партії регіонів не підтримали ініціативу голови комісії закликати керівників правоохоронних органів відсторонити на час слідства тих посадовців, про яких готував викривальні матеріали зниклий журналіст. На їхню думку, це буде втручання у сферу компетенції правоохоронних органів.

Також регіонали не підтримали ідею провести в Харкові виїзне засідання комісії (саме з цього міста надійшло надто багато звернень журналістів про утиски свободи слова). Натомість депутат-регіонал Вадим Колесниченко зазначив, що напередодні виборів будь-який «виїзд на місця» буде насамперед політичною акцією.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG