Доступність посилання

ТОП новини

США: первинні вибори


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах відбулися первинні вибори, які мали визначити кандидатів від політичних партій на загальнонаціональних виборах, що відбудуться на початку листопада. Спостерігачі вважають, що Америка, можливо, стоїть напередодні значних зрушень, що їх принесуть вибори.

Йдеться, насамперед, про зміни у складі законодавчого органу, Конгресу.

Другого листопада переобиратимуть усіх 435 депутатів Палати представників і третину сенаторів, точніше – 36 із 100 членів верхньої палати.

Демократична партія нині має більшість в обох палатах Конгресу, та й у Білому домі сидить президент-демократ Барак Обама, але чи демократи спроможні втримати cвої позиції правлячої партії?

Вибори називають проміжними, бо вони припадають на середину президентського чотирирічного терміну. Між тим, досвід минулого показує, що на проміжних виборах, як правило, більше таланить кандидатам опозиційної партії. До того ж, нині країна переживає економічну кризу, рецесію. Рівень безробиття сягнув 9,6 відсотка.

За даними соціологічних опитувань, народ невдоволений, виборці вимагають рішучих змін. У Палаті представників республіканці, як показуть опитування, можуть вибороти переважну більшість місць. Звичайно, це лише прогнози, та й у Сенаті не все визначено, але й там можливий новий розподіл впливу.

Якраз нині у Конгресі точиться боротьба навколо дальшої долі закону про скорочення податків. Його дія має закінчитися наприкінці грудня.

Доля податків – у центрі міжпартійної боротьби

Закон про тимчасове скорочення податків був свого часу ухвалений Конгресом, і підписав його тодішній президент Джордж Буш.

Йшлося про пільги як для середнього класу, так і для заможної верстви. Тепер президент Барак Обама має намір продовжити дію закону, зберігши податкові пільги лише для родин, які заробляють не більше чверті мільйона доларів на рік, і скасувати пільги для великого бізнесу.

Обама закликав законодавців діяти негайно.

«Ми можемо зробити це вже цього тижня, – сказав Обама».

Але республіканці – проти. Зокрема, Мітч МакКоннелл, лідер республіканської меншини у Сенаті, стверджує, що саме завдяки зусиллям великого бізнесу розширюється виробнича база, а збільшення податків загальмує вихід з рецесії.

На думку МакКоннелла, демократи «хочуть загнати ще один цвях у домовину масивним збільшенням податків для тих таки людей, які виводять нас з рецесії, розбудовуючи свої бізнеси і створюючи нові робочі місця».

Деякі прихильники підвищення податків для багатих (не лише демократи, а й деякі республіканці) зазнали поразки на первинних виборах.

«Мені здається, що це найнезручніший час, щоб підвищувати податки для будь-кого і вилучати гроші з будь-чиєї кишені», – заявив сенатор Джо Ліберман, незалежний демократ.

Результати первинних виборів багато в чому визначать розклад сил на листопадових проміжних виборах.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG