Доступність посилання

ТОП новини

«РосУкрЕнерго» отримає кошти і повернеться на газовий ринок – експерти


Київ – Схема збагачення власників «РосУкрЕнерго» була узгоджена заздалегідь, ще минулого року, до зміни влади в Україні, вважають експерти. Відтак можливим є повернення цієї компанії у систему українсько-російських газових відносин, кажуть вони. Втім, це навряд чи відповідає інтересам українців, відзначають експерти.

Факт витоку інформації щодо варіантів повернення коштів цій компанії є частиною реалізації раніше розробленого плану, вважає незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.

Експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут
«Якщо якесь добре поінформоване джерело раптом дає інформацію і про це починають говорити усі інформаційні агенції, і не лише українські, а й закордонні – це комусь потрібно. Гадаю, що їм потрібно, щоб почали обговорюватися варіанти повернення коштів «РосУкрЕнерго» і щоб у тіні залишився головний варіант: чи має взагалі відбутися повернення?» – каже він.

Гроші на вибори

Олександр Нарбут нагадав, що «Нафтогаз» вже сплатив 1 мільярд 700 мільйонів доларів. Втім, в оприлюднених варіантах розрахунку цей факт до уваги не береться.

Президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук
Навіть поведінка Президента Віктора Януковича може свідчити про те, що представники чинної влади мають певну історію відносин та взаємних інтересів із власниками «РосУкрЕнерго» мінімум з часів останньої президентської кампанії, заявив, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.

«Президент відрапортував у Брюсселі, що вже практично питання вирішене і всі напружено думають про те, яким чином якомога швидше повернути ці кошти, – зауважує експерт. – Думаю, що сценарій був передбачений ще при підготовці виборчої кампанії. Думаю, що один зі спонсорів вже мав певні обіцянки вирішити справу саме таким чином».

«РосУкрЕнерго» повертається

Відтак не виключено, що «РосУкрЕнерго» знову повернеться на газовий ринок, прогнозує Олександр Нарбут.

«Саме на це розраховують бенефіціарії «РосУкрЕнерго», коли кажуть: «Давайте постачати газ європейським споживачам», переконуючи «Газпром», що тарифи на транзит для них одні, а для «РосУкрЕнерго» інші. Відтак не виключено, що «РосУкрЕнерго» отримає продовження свого життя на газовому ринку. «РосУкрЕнерго» залишається зашморгом на шиї національних інтересів», – наголосив експерт.

Єдиний зиск від продовження співпраці влади з «РосУкрЕнерго» та реалізації варіантів повернення їй коштів, на який можуть розраховувати українці, – це тимчасове стримування цін на газ, вважає Олександр Тодійчук.

«З певним символічним дисконтом можуть продати цей газ, тим самим згладжуючи реакцію в Україні на всі ці події», – каже він.

Водночас експерти вважають, що найбільш вигідним для України було б визнання банкрутства «Нафтогазу» та ліквідація цієї компанії, яка і є формальним боржником «РосУкрЕнерго».
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG