Доступність посилання

ТОП новини

Парламентська коаліція просуває новий Податковий кодекс попри протести


Проект Податкового кодексу

Київ – У четвер народних депутатів, які поспішали на пленарне засідання, зустрічали близько півтисячі підприємців. Представників малого бізнесу біля парламенту зібрали не партійні прапори, а несприйняття урядового проекту Податкового кодексу. Мітингувальники намагалися донести до свідомості парламентаріїв недоречність звуження спрощеної системи оподаткування, ускладнення адміністрування податків та запровадження додаткових стягнень з підприємців.

Автори проекту Податкового кодексу мають хибне уявлення про статки представників малого бізнесу, заявила, звертаючись до учасників акції протесту під стінами Верховної Ради, одна з підприємців.

«Коли їм кажуть, що ціна питання 200-300 гривень, вони кажуть, що це один сніданок. Вони не розуміють, що це половина пенсії і третина мінімальної заробітної плати. Сьогодні підприємець має прибуток, а завтра він у мінусі. Соціальний мінімум хто дає?» – обурювалась підприємниця.

Нові кадри заради нового кодексу?

Верховна Рада не відреагувала на акцію протесту представників малого бізнесу. У парламентських стінах вирішувалися кадрові питання. Коаліціанти звільнили народного депутата від БЮТ Сергія Терьохіна з посади голови Комітету з податкової та митної політики. Саме того, комітету, що має проаналізувати проект Податкового кодексу і запропонувати до розгляду документа свої висновки, наголошує тепер вже екс-голова.

Сергія Терьохін
За словами Сергія Терьохіна більшість має намір ухвалити кодекс, який захищатиме інтереси великого бізнесу, зокрема, спонсорів партії влади. «Я його прочитав за ці два дні. Вирішили натиснути на дрібний і середній бізнес, бо їм треба балансувати бюджет. Якщо це не можливо за рахунок великого бізнесу зробити, хтось має спокутувати. Правда? От вони й знайшли такого цапа відбувала», – каже він.

Більшість не змогла собі дозволити залишити на посаді голови податкового комітету людину, що критично ставиться до проекту кодексу, додав Сергій Терьохін. Відтак, на це місце голосами коаліції призначено члена фракції Партії регіонів Віталія Хомутинника. Він ще не має виробленого власного ставлення до запропонованого урядом документу, але обіцяє, що до наступного пленарного тижня, коли передбачається його розгляд, проект буде удосконалений.

«Податковий кодекс ми отримали тільки два дні тому. Тому проаналізувати текст, який складається із 536 сторінок, думаю, що ні Терьохін, ні будь-який інший депутат ще не встиг. Той попередній аналіз, який ми зробили в комітеті, він говорить про те, що багато є певних норм, які треба ще доопрацьовувати», – заявив новий голова профільного комітету.

Тим часом, в уряді розраховують, що Верховна Рада розгляне новий проект Податкового кодексу до кінця жовтня, щоб бюджет наступного року формувався на нових податках. Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров. Разом із тим, згідно із Бюджетним кодексом, Кабінет Міністрів повинен подавати проект бюджету на наступний рік до 15 вересня.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG