В аналізі доповіді Януковича в Атлантичній раді в Нью-Йорку наголошено, що Президент України, як «сьогоднішнє втілення радянського реакціонера, обмеженого сферою інтересів рідного йому Донбасу», добре засвоїв із минулого лише те, що «слова важливі, і важливо вміти ними маніпулювати». Тому, на думку професора Мотиля, варто пояснити учасникам цього сніданку, що ж насправді стоїть за словами цієї президентської промови Януковича. Тож він докладає перекладацький посібник.
Автор статті вважає, що за твердженнями промовця про єдність дій української влади – Президента, уряду і парламенту – варто розуміти «безпрецедентну єдність, як продукт брутального маніпулювання Конституцією для формування більшості у Верховній Раді». А за похваляннями Януковича про «суттєве зменшення податкового тиску» в Україні стоїть ніщо інше, як «наступ на середній і малий бізнес», а також зміцнення авторитаризму державного апарату і посилення тиску на опозицію. Професор Мотиль також заперечує дані Януковича у стінах Атлантичної ради з приводу нібито безпрецедентного економічного зростання в Україні, бо такого чудесного і негайного впливу нової влади на ВВП, на думку аналітика, просто не буває. Автор статті на сторінках acus.org також вважає, що розуміння Януковичем суті демократії зводиться лише до «стабільності його влади» і цим близьке до трактувань з боку авторитарних лідерів Путіна, Лукашенка із сусідніх Росії та Білорусі.
Це ж стосується і розуміння Януковичем ролі ЗМІ та його намірів створити в Україні слухняне йому «громадське телебачення». Так що чудес із ораторськими здібностями Віктора Януковича і його текстами й тут не поменшало, про що автор статті у виданні Атлантичної ради на завершення зауважив: «стабільність, про яку Президент України мовив у Атлантичній Раді і якої бажає Віктор Янукович, перебуваючи при владі, може бути лише в країні чудес».
Європейський варіант впливової газети «Волл Стріт Джорнал» інформує про труднощі газових переговорів між Росією та Польщею, між якими так і не досягнуто ще нового газової угоди. Тут також ідеться про те, що українська влада не збирається йти на допомогу полякам, у зв’язку з їхніми проханнями качати для Польщі резервний російський газ, котрий зберігається в українських газосховищах. «Волл Стріт Джорнал» також цитує російські джерела з приводу того, що й майбутні переговори польського прем’єра Дональда Туска з його українським колегою Миколою Азаровим ні до чого не приведуть, бо українські чільники заявляють, що «в умовах складних переговорів з «Газпромом» про зміну планів щодо будівництва російського «Південного потоку», ми не хочемо конфронтації з Росією через перекачування трьох мільярдів кубічних метрів блакитного палива для Польщі».
Російська «Ізвестія» дивується з того, що після тверджень глави українського уряду Миколи Азарова про підписанням ним постанови про виділення земельної ділянки і коштів для будівництва меморіалу жертвам сталінського тоталітаризму в Биківні під Києвом, про що Азаров гарантував президенту Польщі Броніславу Коморовському в Харкові, такого документу ні на сайті українського уряду, ні у Верховній Раді поки що не з’являлося. Минулими вихідними Микола Азаров був разом із президентом Польщі на меморіальних відзначеннях під Харковом, де поховані тисячі розстріляних за наказами Сталіна польських офіцерів та інтелігенції. Серед десятків тисяч жертв сталінських репресій, що поховані в Биківні, є і чимало поляків.