Доступність посилання

ТОП новини

Виборча кампанія в Криму: Представник Президента в автономії проти партії Януковича


Сергій Куницин

Сімферополь – Постійний представник Президента України в Криму Сергій Куницин кидає виклик президентській Партії регіонів. Він вирішив балотуватися до кримського парламенту не від «регіоналів», а від партії «Союз». Норовливому чиновнику прогнозують швидку відставку, попри близькість Сергія Куницина до «команди Фірташа-Льовочкіна».

Сергій Куницин зробив кілька публічних спроб вступити до Партії регіонів – і колективно (об’єднавшись з «регіоналами» всім своїм блоком «Команда Куницина», а це тільки у парламенті автономії 12 депутатів), і індивідуально подавши заяву до кримської парторганізації. Але ні до списку не потрапив, ні висунення в мажоритарному окрузі не дочекався.

У понеділок соратник Куницина, його перший заступник у Представництві Президента Володимир Казарін підтвердив, що партія «Союз» офіційно висунула Сергія Куницина кандидатом у депутати кримського парламенту по місту Красноперекопську, мером якого той на початку 90-их розпочинав свою кар’єру.

За словами Володимира Казаріна, Куницин, представляючи лінію Президента, вважав, що з кримською організацією Партії регіонів має шукати спільну мову і йти разом. Але всі його спроби знайти порозуміння з керівництвом кримських «регіоналів» ні до чого не призвели. Замість того, щоб консолідувати пропрезидентські сили, воно їх роз‘єднало, – зазначив Казарін.

Оскільки закон вимагає висування кандидатом від партій, то Куницин, як безпартійний, отримав підтримку від партії «Союз», яка «підтримує лінію Президента». «Тим самим, як справжній політик він показує, що не боїться перевіряти рівень довіри з боку суспільства, а з іншого боку – не думаю, що така ситуація прикрашає кримське керівництво Партії регіонів», – переконаний Володимир Казарін.

Тим часом місцеві мас медіа уже повідомили, що відплата за непослух не за горами: невдовзі очікується звільнення Сергія Куницина з посади представника Президента.

Чи буде перемога Партії регіонів тотальною?


Фаворит нинішньої виборчої кампанії в Криму – Партія регіонів. Тут обговорюється не сам факт її можливої перемоги, а чи виборе вона 70% місць у кримському парламенті, як це заявив лідер її місцевої парторганізації, прем’єр-міністр автономії Василь Джарти. Судячи з усього, в мажоритарних округах перемога її висуванців буде масовою. Лише такі важковаговики кримської політики, як Куницин, можуть посперечатися з «регіоналами».

Що ж до пропорційної частини парламенту, то тут, на думку місцевих оглядачів, окрім Партії регіонів проблем з подоланням 3-відсоткового бар‘єру не матимуть згадана партія «Союз» і нова прокремлівська політична сила – партія «Російська єдність». На межі 3% перебувають комуністи, партія «Батьківщина» і Народний рух України, який представляє Меджліс-Курултай. Зберігають шанси потрапити до кримського парламенту партії «Сильна Україна» (її кримський список очолила Олександра Кужель), «Фронт змін» і Прогресивна соціалістична партія України, яку до Верховної Ради автономії веде Наталя Вітренко.

Водночас, і «союзівці», і комуністи, які входять до проурядових коаліцій, звинувачують «регіоналів» у використанні адмінресурсу. Мова йде про залучення правоохоронних органів для «зачистки» своїх суперників. Лише за останній тиждень правоохоронці затримали мерів двох південнобережних містечок – Лівадії та Алупки. Обом Партія регіонів у підтримці на нових виборах відмовила, і вони збиралися повторно балотуватися від інших партій, до речі, пропрезидентських. Прокуратура ж повідомила, що обоє підозрюються у зловживаннях у земельній сфері.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG