Доступність посилання

ТОП новини

Чехія зменшує залежність від постачання газу через Україну (європейська преса)


Прага – Газети у Європі інформують про будівництво нових відгалужень європейських газогонів, котрі отримуватимуть і перекачуватимуть газ постачальникам уже не через транзитні магістралі з України, а безпосередньо з російського газогону з Балтики, «Північного потоку». У пресі також з’явилися нові спростування з боку прибічників та помічників Юлії Тимошенко щодо нібито неправдивості і незаконності міжнародного фінансового аудиту роботи уряду Тимошенко. Оглядачі також попереджають, що правляча в Україні Партія регіонів намагається обмежити вплив проросійських політиків у Криму перед місцевими виборами і експерти не виключають можливої ліквідації нинішньою владою статусу автономії півострова.

Чеська «Днес» інформує, що на півночі Чехії почали будувати новий газогін під назвою «Ґазель», який не лише покращить постачання Європи газом, а й «уможливить постачання газу до Чехії іншою трасою, аніж із України». Празьке видання зауважує, що блакитне паливо піде цим газогоном насамперед із північно-східних теренів Німеччини і з нового російського газогону «Північний потік», прокладання якого по дну Балтійського моря планують завершити до кінця 2012 року, і далі – новими відгалуженнями «Ґазелі» в Чехії, а також до інших, тих, що вже діють, і проектованих, європейських газогонів. Вартість майже 170-кілометрового чеського відрізку «Ґазелі» становить 10 мільярдів чеських крон (трохи більше, ніж 400 мільйонів євро) і будує його компанія NET40GAS, що є складовою частиною німецького енергетичного гіганту RWE Energy. Припускають, що цей газогін працюватиме щонайменше 100 років.

Впливова «Файненшел Таймз» інформує читачів, що соратники і помічники українського опозиціонера Юлії Тимошенко спростовують висновки міжнародного фінансового аудиту дій уряду, який очолювала Тимошенко у період із 2008-го до початку 2010 років. Прихильники Тимошенко також заявляють, що поява міжнародного аудиторського звіту на понад 170 сторінках про нібито півмільярдні (в доларах) фінансові зловживання її влади є нічим іншим, як замовленням правлячої нині Партії регіонів, яка таким чином готується до місцевих 31 жовтня виборів в Україні і планує, як твердять опозиціонери, фальсифікувати їх. «Файненшел Таймз» також повідомляє, що українських уряд уже подав два судових позови в США і у Великий Британії, які базуються на висновках згаданого міжнародного аудиту фінансових дій попереднього уряду Тимошенко. Владні джерела в Києві повідомили пресу про те, що уряд Януковича планує повернути кошти, які нібито незаконно привласнив уряд Тимошенко, користуючись рішеннями міжнародних судів.

Російська «Нєзавісімая ґазета» зауважує, що «Партія регіонів надзвичайно жорстко підкоряє собі систему влади в Криму», і Віктор Янукович у четвер призначив нового повноважного представника, Віктора Плакиду, котрий змінив усунутого Банковою Сергія Куницина. Чимало експертів, яких цитує «Нєзавісімая ґазета», вважають, що Партія регіонів, у разі поразки на місцевих виборах у Криму 31 жовтня, може навіть піти на «ліквідацію автономного статусу півострова і запровадження тут прямого президентського правління для встановлення повного контролю над вертикаллю влади».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG