Доступність посилання

ТОП новини

Уряд США вказав на джерело проблем в українських виборах


Попередні повідомлення від спостерігачів за виборами вказують, що місцеві вибори в Україні 31 жовтня не відповідали рівню відкритості і чесності, встановленому останніми президентськими виборами, що відбулися раніше цього року. Про це йдеться в заяві уряду США щодо місцевих виборів в Україні, оприлюдненій посольством США в Україні.

Як йдеться у заяві, «вітчизняні й міжнародні місії спостереження, перш за все ті, що організовувалися поважаною позапартійною українською мережею «Опора», повідомили про численні процедурні порушення у день виборів».

Уряд США відзначає, що «в той час, як спостерігачі визнали покращення точності списків виборців порівняно із президентськими перегонами, вони вказали і на недоліки, такі як недостатня підготовка членів виборчих комісій, що сприяли процедурним порушенням і організаційним проблемам».

У заяві наголошується, що «джерелом проблем у день голосування спостерігачі та міжнародні експерти називають закон України про вибори, ухвалений у липні. Деякі ускладнення, створені новим законом, такі як унеможливлення участі нових партій, були полегшені або усунуті завдяки змінам, ухваленим на вимогу Президента Януковича у вересні. Проте, інші аспекти законодавства й передвиборних правил і процедур ставали на заваді внесення певних кандидатів у бюлетені для голосування, дозволяли застосування адміністративного ресурсу під час виборчої кампанії, створювали дисбаланс у складі виборчих комісій, ускладнювали процедури реєстрації та голосування».

Вашингтон готовий допомогти

«Президент Янукович визнав необхідність приведення виборчого законодавства у відповідність до міжнародних стандартів, спираючись на процес консультацій, – йдеться в заяві американського уряду. – Сполучені Штати готові допомагати Україні із реформою виборчого кодексу».

Міжнародні спостерігачі від різних організацій й інших держав заявили, що місцеві вибори проходили в спокійній атмосфері, однак під час їх організації влада допустила низку технічних помилок. Водночас, як зазначають спостерігачі, ці процедурні порушення не можуть поставити під сумнів легітимність виборів.

«Опора» і Комітет виборців вказали на низьку підготовку членів виборчкомів і значну кількість технічних порушень на виборах.

490 спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій стежили за місцевими виборами в Україні, що пройшли 31 жовтня.
XS
SM
MD
LG