Доступність посилання

ТОП новини

Янукович – «путінський пудель» (світова преса)


Прага – Чимало відомих на Заході аналітиків та експертів б’ють на сполох із приводу дій нинішньої влади Президента Віктора Януковича у Києві, котра, на їхню думку, вже призвела до того, що «Україна – сьогодні суверенна держава лише за назвою». Експерти також вважають, що Янукович поволі веде Україну «геть від Заходу» і здає її на вимогу тому лідерові у Москві, котрий заявляє, що «Україна – це не справжня держава». Чимало видань у Європі здивовані тим, що Росія змушує Україну (Януковича) до злиття «Нафтогазу України» з російським «Газпромом», не рахуючись із Євросоюзом. Оглядачі також попереджають, що зближення НАТО з Росією на саміті в Лісабоні не подобається полякам і Східній Європі, бо це закриває шлях до альянсу Україні й Грузії і посилює загрози європейцям із боку агресивної Росії.

Президент аналітичного центру «Інститут Едмунда Берка» у Вашингтоні Джефрі Кунер оприлюднив у щоденнику «Вашингтон Таймз» статтю під назвою «Чи виживе Україна?». У ній автор попереджає, що «спроба президента США Барака Обами натиснути на «кнопку перезавантаження» у стосунках із Кремлем провалилася, і це надало сміливості й нахабності фашистському режимові Путіна», внаслідок чого «Москва перейшла в наступ». Кунер називає Росію «державою-ізгоєм», котру її прем’єр-міністр Володимир Путін перетворює на «антиамериканський, антизахідний центр», вона анексує території сусідніх народів, перетворює їх «на економічних васалів», загрожує Прибалтиці і посилює сфери впливу в Середній Азії, «продає смертоносні ракетно-ядерні технології іранським муллам». «Але головна мета російського ведмедя, – пише американський експерт ,– захопити найцінніший трофей – Україну». Кунер наголошує, що країна з 46-мільйонним населенням і територією, що дорівнює Німеччині та Великій Британії, разом узятим, має дуже важливе геополітичне значення – і для Росії, і для Заходу. Тому «Путін розуміє, що реалізувати свої імперські амбіції він зможе лише у тому разі, якщо Україна буде підкорена в рабство». «Росія разом із Україною нагадує Америку – велику континентальну державу. Без України Росія більше подібна до Канади, де більша частина країни вкрита снігами», – вважає Кунер. Автор статті у «Вашингтон Таймз» також зауважує, що головним важелем Путіна у боротьбі за Україну є нинішній глава влади у Києві, Президент Янукович, котрий є «попросту путінським пуделем», який «намагається повернути все назад, завести країну в епоху до Помаранчевої революції, бо «демократична і процвітаюча Україна – це меч, націлений прямо у серце путінського режиму». Янукович, на думку Кунера, ще раз довів справедливість прислів’я, що «старого пса новим трюкам не навчиш», і він залишається «бандюківським русофілом, котрий поволі витворює авторитарну державу». Автор цієї статті в американській газеті попереджає, що Путін не лише таємно планує анексувати Україну, а й відкрито називає її «Малоросією», виявляє свою «агресивність, войовничість» до незалежності і демократичного розвитку сусідньої держави, ставиться з неповагою і зневагою до українців. Кунер також наголошує, що «Україна – це не регіональний форпост російської цивілізації, а частина Європи…» «Україна – це бастіон Європи. Це стратегічний пункт у боротьбі з російським експансіонізмом. Це не «Малоросія», а самостійна держава. Америка не повинна заплющувати на це очі. Ми повинні дати ведмедеві по пащі і ясно заявити Путіну, щоб він забрав геть свої жадібні пазурі від України», – такими словами завершує Джефрі Кунер статтю у «Вашингтон Таймз».

Низка експертів та оглядачів попереджає у день початку Лісабонської зустрічі НАТО, що Росії союз НАТО не потрібний, і цитують, так, як чеська «Днес», російського посла в альянсі Дмитра Рогозіна, котрий не лише називає альянс «підсліпувати носорогом», але й заявляє, що «нам НАТО не потрібний… ми самі можемо вирішувати наші проблеми безпеки». Газета також зауважує, що «поклони Обами Росії не подобаються ні полякам, ні іншим східноєвропейським державам – із причин історичного досвіду та з побоювань того, що можуть бути зачинені двері до альянсу для Грузії і України». «Днес» цитує польського президента Броніслава Коморовського, котрий заявляє напередодні Лісабона, що «співпраця НАТО з Росією не мала б розвиватися на шкоду безпеці інших держав Східної Європи».

Відомий брюссельський оглядач Ендрю Ретман попереджає в EUObserver, що Росія та Україна наблизилися до газової угоди «без урахування інтересів ЄС». Автор інформує, що напередодні саміту Україна – ЄС у понеділок російські представники з «Газпрому» оголосили 17 листопада, що фактично готові до створення спільного підприємства з «Нафтогазом України», що виключає тут участь ЄС у «багатосторонній енергетичній співпраці». Ретман вважає: «якщо «Газпром», значно більша компанія, проковтне «Нафтогаз», то це буде зрадою приватних гарантій, даних українськими представниками офіційним особам в ЄС, і, ймовірно, призведе до протестів української опозиції щодо втрати суверенітету України на догоду Росії».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG